Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

87. Temel Eğitim ve 63. Yenileme Eğitimi Sınav Talimatı

87. Temel Eğitim ve 63. Yenileme Eğitimi Sınav Talimatı
blank blank

ÖZEL GÜVENLİK 87. TEMEL EĞİTİM VE 63. YENİLEME EĞİTİMİ SINAVI’NA AİT SINAV TALİMATI

ERTELEME YAPILAN ÖZEL GÜVENLİK SINAVININ GÜNCEL TARİHLERİ

 

SINAV TALİMATI
1. Sınav Takvimi
26/03/2020 :Kursiyerlerin, özel güvenlik temel eğitim veya
yenileme eğitimini bitirmesi gereken son tarihtir. Bu tarihe kadar eğitimini tamamlamış olan kursiyerler, özel güvenlik temel eğitim veya yenileme eğitimi sınavına girmeye hak kazanacaktır.
18-22/05/2020 :Eğitimini tamamlayan adayların sınav ücretini yatıracağı ve
ücretlerini yatıran aday listelerinin İl Emniyet Müdürlüklerine bildirileceği tarih aralığıdır.
27/05/2020 :İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü
personelince, sınav ücreti yatıran aday listelerinin Özel Güvenlik Otomasyon Sistemine (ÖGNET) veri girişi yapılacağı son tarihtir.
21/06/2020 :Yazılı sınavın yapılacağı tarihtir. (Pazar günü, saat 10.00)
22/06-05/07/2020 :Uygulamalı atış sınavı yapılarak, atış puanlarının
ÖGNET’e veri girişlerinin yapılacağı tarih aralığıdır.
23/06/2020 :Sınav sorularının ve cevap anahtarlarının yayınlanmasının planlandığı tarihtir.
24-26/06/2020 :Adayların yazılı sınav sorularına itiraz etme ve itiraz ücretini yatıracağı tarih aralığıdır.
10/07/2020 :Sınav sonuçlarının açıklanmasının planlandığı tarihtir.
13-15/07/2020 :Adayların yazılı sınav sonucuna itiraz etme ve itiraz ücretini
yatıracağı tarih aralığıdır.
16/07/2020 :Yazılı sınav itiraz sonuçlarının açıklanmasının
planlandığı tarihtir.

2. Genel Hükümler:
2.1. Özel Güvenlik 87. Temel Eğitim ve 63. Yenileme Eğitimi Sınavına ait veri girişleri ile diğer tüm iş ve işlemler ÖGNET üzerinden yapılacaktır.
2.2. 05/04/2020 ve 06/06/2020 tarihinde yapılması planlanan ancak koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle ertelenen Özel Güvenlik 87. Temel Eğitim ve 63. Yenileme Eğitimi Sınavına başvuru yapan adayların başvuruları geçerli olup, 26/03/2020 tarihine kadar eğitimini tamamlayan adayların başvuru işlemlerini yapmaları gerekmektedir.
2.3. Sınava katılacak adayların sınav giriş ücretleri 18-22/05/2020 tarihleri arasında ilgili banka hesabına yatırılacak, banka entegrasyonu ile adayların sınav ücret kayıtları ÖGNET sisteminde otomatik olarak oluşturulacaktır. Banka entegrasyonunda oluşabilecek teknik bir sorun nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanması durumunda ÖGNET Sınav İşlemleri Modülünde yer alan Sınav Başvurusu Ekle butonundan tüm adayların ücret kaydı İl Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü personeli tarafından manuel yapılacaktır.
2.4. İstanbul ilinde sınava katılacak adaylar, ilgili banka hesabına sınav giriş ücretini yatırırken hangi yakada (Avrupa-Anadolu) sınava katılacağını belirtecektir.

3. Yazılı ve Uygulamalı Sınavlar:
3.1. Yazılı sınava girecek adaylardan 55 TL sınav giriş ücreti alınacaktır. Bu ücretler, eğitim kurumları tarafından Halk Bankası Şubelerine her aday için ayrı olmak üzere sınav adı ve kimlik bilgileri belirtilerek yatırılacaktır. ÖGNET’e banka entegrasyonu ile adayların ücret kaydı otomatik olarak oluşturulacaktır. Ancak banka entegrasyonunda oluşabilecek teknik bir sorun nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanması durumunda ÖGNET’e Sınav İşlemleri Modülünde yer alan Sınav Başvurusu Ekle butonundan tüm adayların ücret kaydı İl Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü personeli tarafından manuel olarak yapılacaktır.
3.2. Adaylar sınav yerlerine yanlarında getirmiş oldukları maske/eldiven takılı bir şekilde alınacak olup, sınav süresince adayların ve sınav görevlilerinin sınavda sosyal mesafe kuralına riayet etmeleri sağlanacaktır.
3.3. Sınav giriş ücretini yatırmayan adaylar sınava alınmayarak sınav hakkından feragat etmiş sayılacaktır.
3.4. Sınav esnasında yapılacak yanlışlıktan dolayı (adayın kendi yerine oturmaması ve başka adayın yerine oturması, T.C. Kimlik kontrolünün yapılmaması, optik cevap kâğıdında kodlama hatası veya eksik kodlama yapılması vb.) gözetmenler ve/veya adaylar sorumlu olacaktır.
3.5. Gözetmenler, soru kitapçığının üzerinde bulunan genel açıklamalar bölümündeki hususları sınav başlama saatinden önce adaylara okumak suretiyle tebliğ edecektir.
3.6. Uygulamalı sınava girecek her adaydan 25 TL ücret alınacaktır. Alınan bu ücretler Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgileri belirtilerek yatırılacaktır.
3.7. Birleştirilmiş Genelgenin Özel Güvenlik Temel ve Yenileme Eğitimi Yazılı ve Uygulamalı Sınavlarında uyulacak esaslara ve sınav talimatında belirtilen hususlara uygun hareket etmeyen kursiyerlerin sınavı geçersiz sayılacak ve yapacakları itirazlar kabul edilmeyecektir.

4. Sınav Değerlendirme, Yazılı Sınav Sorularına ve Yazılı Sınav Sonucuna İtiraz:
4.1. Yazılı sınav sorularına veya yazılı sınav sonucuna itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 10 TL ücret yatıracaklardır.
4.2. Adaylar, banka hesabına yatırdıkları sınav itiraz ücreti dekontlarını İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların veri girişlerini ÖGNET’e yapacaktır.
4.3. Ücretini yatırmayan adayların itiraz dilekçeleri işleme alınmayacaktır.
4.4. Adaylar, sınav sonuçları ve yazılı sınav itiraz sonuçlarını Başkanlığımızın “www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web adresinde yer alan
“Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak öğrenebileceklerdir. Ayrıca Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının “www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web sitesinden de ilan edilecektir.
4.5. Yapılan sınavla ilgili sınav soruları, cevap anahtarları, sınav sonucu, itiraz sonuçları ve sınavla ilgili talimatlar Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının “www.egm.gov.tr/ozelguvenlik” web sitesinde ilan edilecektir.
4.6. Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığına dilekçe vb. şekilde yapılan müracaatlar ile [email protected] adresine yapılan itirazlar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu durum zetmenler tarafından adaylara duyurulacaktır.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ