[Çözüldü] Ozel güvenlik soruşturması  

RSS

Haydar
 Haydar
(@Haydar)
Misafir
Gönderiler: 1
06/01/2019 1:05 am  

Merhaba ben 2 aralıkta güvenlik sınavına girdim ve kazandım ama askeriyede kavga ettiğim için hakkimda bi mahkeme var yaralama yok karşı taraf şikayetçi olmadı sivil mahkemeye yönlendirildim erteleme kararı verildi 10 günde imza attım ve suan mahkeme düşmediği için dosyami güvenlik şubeye vermedim sizce soruşturmada problem olur mu ne yapmalıyım?

AlıntıÇözülmemiş
admin
(@admin)
Üye Admin
Gönderiler: 45
06/01/2019 1:47 am  

Sayın Haydar,

Müessir Fiil (kavga) özel güvenlik olunmasına engel teşkil eden suçlardan değildir, ancak özel güvenlik şube müdürlükleri suç türünü görmek ve ona göre işlem yapmak için mahkemenin verdiği karar ile ilgili evrakı sizden ister, zaten soruşturma sırasında da uyap kaydınızda mahkemenizi görürler, evrakı mutlaka isteyeceklerdir.

CevapAlıntı
mehmetugurmumcu
(@mehmetugurmumcu)
Yeni Güvenlik
Gönderiler: 2
08/01/2019 9:51 pm  

SAYIN YETKILI BEN GAZIANTEP TEN MEHMETUĞUR MUMCU  3 AY ONCE GAZIANTEP  BÜYÜKŞEHİR BELEDIYE SİNDE GÜVENLIK VE KORUMA OLARAK ÇALIŞIRKAN BİR TUTANAKLA İŞTEN ÇIKARILDIM . TUTANIGIN KONUSU ŞU DALMA EVET YANIŞ DUYMADINIZ DALAMDAN İŞLEM YAPILDI  O GUN GUNDUZ HASTANEYE GİTİM YAPILAN TEKIKVE  İNCELEME SONUCUNDA GİZLI ŞEKER VE KARA ÇIGERDE YAGLANMA TESPIT EDILDI AKŞAM DA GÖREVE  GİTTİM GÖREV YERIMIZ  GAZİANTEPTEN 35 KM UAZKALIKTA YAMAÇ OBA  DENEN  KOYDE BURAYA BELEDIYENIN OTOBUSU  BİR SABAH BİR AKŞAM IKI SEFERI VAR   VE YAKLAŞIK 10 KOYU DOLAŞARAK GIDILIYOR  BURADA BAZEN ÇİFT BAZEN TEK NÖBET TUTULUYOR  AMİR CEP TELEFONU ILE  GÖRUNTU ALDI VE  ROTASYONLA  MEZARLIGA  VERILDIK 2 GÜN SONRA  TELEFONLA İŞİMİZE  SON VERILDI ARAKADAŞLAR  KADRO GELDI TAM KADROYA GEÇTIK DERKEN BU OLAY OLDU . GAZİANTEP 6 İŞ MAHKEMESINE DAVA ACTIM  İŞE İADE İÇİN  20.03.2019 GÜNÜ DURŞMA VAR BEN MAGDURUM 2 ÇOÇOGUM VAR KÜÇÜK KIZIM ÇÖLYAK HASTASI VE KALICI  ACİL İŞE İHTIYACIM VAR İŞ KANUNU 29 MADDE YE SOKULDUGUMUZ İÇİN İŞSIZLIK MAAŞI ALAMIYORUM  BENIM KIMSEDEN MADDI BIR BEKLENTIM YOK  GAZIANTEP TE İŞ ARIYORUM 

MEHMET UĞUR MUMCU

30.10.1979 DOGUMLUYUM  

SİLAHLI KIMLIGIM BULUNMAKTA 

GİTMEDIGIM  YER ÇALMADIGIM KAPI KALMADI

BİR ÇOK YER  KAMU VE ÖZEL  KIMI YAŞI  BAHANE EDIYOR KIMI DE SERVİS  GÜZERHANI  BU KONUDA İŞ İÇİN YARDIM BEKILIYORUM

CevapAlıntı
BÜLENT KAYAPINAR
 BÜLENT KAYAPINAR
(@BÜLENT KAYAPINAR)
Misafir
Gönderiler: 1
09/02/2019 12:05 am  
Gönderen: BÜLENT KAYAPINAR

BENİ SAHIZ MALINA  ZARAR VERME DAVASI AÇILDI SİLAHSIZ ÖZEL GÜVENLİK SİLAHLIYA YÜKSELTME DE BULUNDUM ÖZEL GÜVENLİK ŞUBEYE TESİLM ETTİM VE 125 GÜN PARA CEZASI ALDIM SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK OLMAMA ENGEL OLURMU sabıkam yok yüz kızartıcı suçum yok 1 yıl ceza almadım

CevapAlıntı
admin
(@admin)
Üye Admin
10/02/2019 1:53 pm  

Sayın Bülent,

silahlı özel güvenlik olmanıza engel teşkil etmeyeceğini düşünüyorum,

CevapAlıntı
rox17
(@rox17)
Yeni Güvenlik
25/02/2019 9:18 pm  

merhaba. 10 aydır gelmeyen yeni kimliğim için özel güvenlik şubeyi aradım ve benden 2007deki bir mahkemen varmış bunun mahkeme sonucunu getir gel dediler bende götürdüm mahkeme sonucunu teslim ettim. olay şöyleydi. deplasmana maça gitmiştik tribünde polislerle olaylar çıkmıştı ben hiçbirşeye karışmadım ve maçtan sonra karakola gidip ifade verdik hepsi bu ifademdede öyle yazıyor. bugün öğrendimki 2011de mahkeme sonuçlanmış 5 ay hapis cezası 1 yıl denetimli serbestliğe dönüştürülmüş karar bu olmuş. konuda kapanmış gitmiş. yıl olmuş şimdi 2019 . güvenlik soruşturmasından geçememe durumum varmıdır sizce yani sonuç ne olabilir kimliğimi yenilerlermi? lütfen cvbınızı bekliyorum. silahlı özel güvenlik olarak bir sitede taşeron olarak çalışmaktayım.

CevapAlıntı
admin
(@admin)
Üye Admin
25/02/2019 10:13 pm  

Sayın rox17,

Kayıtlarında kolluk kuvvetlerine karşı işlenen suç bulunanlar için güvenlik soruşturmasının olumsuz sonuçlanma riski her zaman yüksektir, 5188 sayılı kanunda, özel güvenlik kolluk kuvvetlerine yardımcısı durumundadır ve adli bir konu vukuu bultuğunda kolluk kuvvetlerinin emrinde hareket eder, güvenlik soruşturması yapma görevide kanunla kolluk kuvvetlerine verilmiştir. Mahkeme evrakınızın ayrıntısını bilmiyorum ancak polise mukavemet ve direnmeniz varsa ki öyle olmasa ceza almazdınız, soruşturmanızı olumsuz etkileyebilir.

CevapAlıntı
rox17
(@rox17)
Yeni Güvenlik
25/02/2019 10:22 pm  

savunmamda öylebirşey yok taşkınlık yapanlardan olmadığımı belirtmişim kavgaya falan karışma yok. diyelimki öyle oldu ben halihazırda 8 senelik güvenlik görevlisiyim daha önceki yenilememde gözükmezmiydi. diyelim gözükmedi 12 sene önce yaşanmış bişey için pire için yorgan yakarlarmı ki? valla korktum sizin cvbınızdan sonra açıkçası 2020 ağustosa kadar kimliğimin geçerliliği var

CevapAlıntı
admin
(@admin)
Üye Admin
25/02/2019 11:11 pm  

Sayın rox17,

15 temmuzdan sonra güvenlik soruşturmalarında ki hassasiyet devlet refleksi olarak had safhaya çıkmıştır, daha önce değerlendirmeye alınmayan birçok konu şimdi didik didik edilmektedir, son zamanlarda birçok kimlik iptali ile karşılaşan ve nedenini dahi bilmeyen özel güvenlik görevlilerinin sayısı oldukça fazladır. Umarım böyme bir durumla siz karşılaşmazsınız.

CevapAlıntı

Cevap yaz

Share:

özel güvenlik forum bölümümüz özel güvenlik görevlilerinin sorunlarını tartışmak, çözüm yolları aramak ve kamuoyu oluşturmak amacıyla kurulmuştur. Özel güvenlik forum bölümümüze ilgi göstereceğinizi umuyor, iyi forumlar diliyoruz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol