[Sabit] Kimlik iptali  

RSS

aybar06
(@aybar06)
Yeni Güvenlik
Gönderiler: 1
30/01/2019 2:56 am  

Öncelikle cevaplayacafiniz icin tessekür ederim sorum su

Daha önceden kavdadan dolayi mahkemelik olmustum karar olarak hagb verildi 4 yil sonrada alkollu olarak trafikte yakalandim ve hagb kararim bozuldu adli para cezasi aldim yabi 2 ay 15 gün hapis cezam 1500 tl adli para cezasina cevrildi subat ayindada yenileme sınavına girecegim kimlik kartim iptal olurmu? Kamu kurumunda ögg olarak calismaktayim suan

Bu konu 2 hafta önce tarafından admin tarihinde düzenlendi

CevapAlıntı
Konu Etiketleri
admin
(@admin)
Üye Admin
Gönderiler: 27
30/01/2019 3:06 am  

Sayın aybar06,

Kavga yani (müessir fiil) özel güvenlik olunmasına yasal mevzuata göre engel teşkil eden suçlardan değildir. Keza alkollü araç kullanmakta öyle, suç cinsi bakımından yasal olarak bir sorun görülmüyor, ceza süresi bakımından da 1 yıl ve daha fazla mahkumiyet almamışsınız ve cezanız para cezasına çevrilmiş, şu an tüm mahkeme safahatlarınız bitti ve düşüm kaydını aldı iseniz bir sorun olmayacaktır, ancak soruşturma biriminin güvenlik soruşturmasında bu cezai durumlarınızı değerlendireceğini de unutmamanız gerekir, karar onlara aittir.

CevapAlıntı
abdurrahman
 abdurrahman
(@abdurrahman)
Misafir
Gönderiler: 2
31/01/2019 12:00 pm  

kolay gelsin ben ögg görevlsisi olarak kadroya gectim 2010 kaçakçılık sucundan 10 ay hapis cezası verilip 5 yıl hagb aldım ve süre içerisnde beraat kararı baska bi dosya var oda yargtayda 2018 eylül ayında kartımı yeniledim kurum beni 5188 sayı gereği işimden cıkarablirimi 

CevapAlıntı
admin
(@admin)
Üye Admin
01/02/2019 1:14 am  

Sayın Abdurrahman,

10 ay hapis cezanız 5 yıl hagb olarak verilmiş ve bu süre içinde suça karışmayıp süreyi sorunsuz tamamladı iseniz, kaçakçılık suçundan ceza almamış sayılacağınızdan sıkıntı olmayacaktır, ancak yargıtay da başka bir dosyanızdan mı bahsediyorsunuz yoksa kaçakçılık suçu ile ilgili dosyanız mı temyiz de onu tam anlayamadım, burada net olarak bilinmesi gereken kaçakçılık suçundan herhangi bir mahkumiyet kararı almamanız, süre önemli değil çünkü bu suçtan kesinleşmiş bir mahkumiyet alınmış olması durumunda özel güvenlik olunmasına engel teşkil eder ve kimliğiniz iptal edilir.

Bu durumda işinize devam edip etmeyeceğiniz veya hangi statüde devam edeceğiniz kurumunuz tarafından belirlenecektir. Bu konuda 5188 sayılı yasa, 680 sayılı KHK ve 696  sayılı KHK tarafımızdan incelenmekte olup, tamamlandığında daha net cevaplar vereceğiz.

CevapAlıntı
abdurrahman
 abdurrahman
(@abdurrahman)
Misafir
Gönderiler: 2
06/02/2019 11:53 pm  

baska bi dosyadan dolayı onda beraat kararı verildi benım adıma ama karsı taraf temyize gönderdi o yüzden hagb kararını düşüremiyorum

CevapAlıntı
admin
(@admin)
Üye Admin
07/02/2019 12:22 am  

Sayın Abdurrahman,

Diğer dahil olduğunuz temyize giden davanız, HAGB süresi içinde olmadı ise ve kaçakçılık suçundan beraat edip dosya kapandı ise adliyeye durumunuzu anlatan bir dilekçi  ile müracaat edebilir düşümün yapılmasını isteyebilirsiniz. Yalnız diğer karşı tarafça temyize götürülen davanın konusu da sizin için önemli onunda özel güvenlik olunmasına engel teşkil edecek suçu içermemesi önemlidir.

CevapAlıntı

Cevap yaz

Share:

özel güvenlik forum bölümümüz özel güvenlik görevlilerinin sorunlarını tartışmak, çözüm yolları aramak ve kamuoyu oluşturmak amacıyla kurulmuştur. Özel güvenlik forum bölümümüze ilgi göstereceğinizi umuyor, iyi forumlar diliyoruz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.

Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol