Kimlik yenileme  

RSS

Ahmed
(@Ahmed)
Misafir
Gönderiler: 3
07/01/2019 5:56 pm  

Sa benm kimlik temmuz da süresi doldu benm göçmen kaçakçılığı n da 2 yıl 6 ay cezamn vardı ben yargıtay a yolladım daha sonuç çıkmamış güvenlik şubede yargıtay sonucu gelmeden kimlik yenilenemez dedı bana şimdi ben ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim 

Alıntı
(@admin)
Üye Admin
Gönderiler: 50
07/01/2019 7:14 pm  

Sayın Ahmet,

Yargıtay da temyizde olan dosyanız için karar verilene kadar 680 sayılı KHK nın uygulanması ile ilgili genelge gereği hakkınızda Ret kararı verilir ve kimlik yenileme yapamazsınız, ayrıca söz konusu suçtan ceza almamanız gerekir, zira kaçakçılık suçundan ceza alırsanız özel güvenlik kimlik belgesini 680 sayılı KHK gereği, süresiz olarak alamazsınız.

Bu ileti 9 ay önce tarafından admin tarihinde düzenlendi

CevapAlıntı
 Ahmed
(@Ahmed)
Misafir
07/01/2019 9:49 pm  

Tşk ederim pekı şimdi çalışıyorum ne olacak 

CevapAlıntı
(@admin)
Üye Admin
07/01/2019 10:49 pm  

Sayın Ahmed,

Süreniz bittiği halde yenileme yapmadığınız için EGM 5188 sayılı kanunun uygulanması ile ilgili birleştirilmiş genelge hükümleri doğrultusunda kimlik kartınızın zaten iptal edilmesi gereklidir, bu durumda da yenileme eğitimini tekrar alabilir ancak kimlik kartı için soruşturma sonucunu beklemek zorunda kalırsınız, ayrıca kanuni süre içinde kimlik yenileme yapamadığınız için özel güvenlik kimlik kartınız yok sayılabilir, böylece çalıştığınız firma/kurum da sorumluluk almış olur kimliksiz personel çalıştırmaktan minimum 2000 TL. idari para cezası alabilirler, son olarak özel güvenlik denetleme başkanlığının yaptığı firma/kurum denetlemelerinde de sorun olur, bu durumu özel güvenlik şube ile tekrar görüşmenizde fayda var.

CevapAlıntı
 Ahmed
(@Ahmed)
Misafir
08/01/2019 6:55 am  

Yargıtay dosyadan berat verse ne olacak peki 

CevapAlıntı
(@admin)
Üye Admin
08/01/2019 8:35 am  

Sayın Ahmed, 

beraat ederseniz zaten o zaman soruşturmanız yapılabilir ve kimliğinizi alırsınız şu an ki durumunuzda özel güvenlik şube sistemde ki kaydınızı bu evrağı götürmediğinz süre içinde RET olarak girecektir.

CevapAlıntı
 Hamza
(@Hamza)
Misafir
Gönderiler: 2
26/09/2019 1:20 am  

Sayın admin ;

“verileri yok etme bilgileri erişimsiz kılma” suclarından dolayı almış olduğum 1 yıl 8 ayı( hagb ) ile 5 yılda sorunsuz tamamlayıp davayı düşürdüm kapattım bu şekilde yenilemede sorun yaşarmıyom? 

Teşekkürker. 

CevapAlıntı
(@admin)
Üye Admin
26/09/2019 10:17 pm  

@Hamza

siber suç (bilişim suçu) örgütsel bir durum değilse kanuni olarak sorun olmaz, yine de mahkeme evrakınız incelenebilir, suç ile ilgili kime karşı, ne konuda işlendiği gibi ayrıntılı bir bilgi olmadığı için güvenlik soruşturmanızı nasıl etkileyeceği ile ilgili bir yorum yapamıyorum.

CevapAlıntı
 Hamza
(@Hamza)
Misafir
Gönderiler: 2
26/09/2019 10:43 pm  

@admin

İçeriğini paylaşmak isterdim ama uzun olmasın teşekkür ederim cevap için. 

CevapAlıntı
Share:

özel güvenlik forum bölümümüz özel güvenlik görevlilerinin sorunlarını tartışmak, çözüm yolları aramak ve kamuoyu oluşturmak amacıyla kurulmuştur. Özel güvenlik forum bölümümüze ilgi göstereceğinizi umuyor, iyi forumlar diliyoruz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol