Özel güvenlik olmama engel mi?  

Sayfa 2 / 2
  RSS

admin
(@admin)
Üye Admin
Gönderiler: 47
04/02/2019 11:27 pm  

Sayın Murat,

HAGB'yi sorunsuz atlattı iseniz özel güvenlik olmanıza engel olmaz ama bazı durumlarda güvenlik soruşturmanızı etkileyebilir,

Örneğin, propaganda konusu devletin istihbarat birimlerince illegal yapılar tarafından organize edildiği bilinen bir propaganda eylemi ise,

Terör örgütlerini (DHKP-C, PKK,KCK,TİKKO vb.) destekleyici nitelikte ise bunlar güvenlik soruşturmanızı olumsuz etkiler.

Ancak herhangi bir illegal yapıyla ilişkisi bulunmayan, masumane bir öğrenci eylemi ise bu sorun teşkil etmez.

Daha bugün Hürriyet ve diğer haber sitelerinde yayınlanan haber de yukarıda bahsettiğim konulardan dolayı bir öğretmenin ataması yapıldığı halde güvenlik soruşturmasında rastlanılan bu tür eylemler nedeniyle tayin kararı iptal edildi..

İLGİLİ HABERE BU LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ...

Bu ileti 7 ay önce 2 defa tarafından admin tarihinde düzenlendi

CevapAlıntı
Erhan
 Erhan
(@Erhan)
Misafir
Gönderiler: 1
14/03/2019 1:28 am  

Merhaba ben 2006 yilinda calinti arac icerisinde yakalandim ve o zamn yasim on yedi idi 2007 yilinda yasimi buyutup askere gittim ve 2008 de karar verilmis 7 ay 20 gun hapis cezasi fakat hapiste yatmadim guvenlik sertifikami aldim ve benden karari istediler oniki yil gecmis ustunden ayrica bu oniki yil boyunca herhangi bir suca karismadim bu sure icerisinde karari adliyeden alip goturdum ve komisyona girecegimi soylediler ayrica olumsuz konusmalar yaptilar uyapta kaydim cikiyor lakin e devlette sicil kaydim cikmiyor kimlik karti alabilirmiyim yani komisyondan olumlu cikarmi ?

CevapAlıntı
admin
(@admin)
Üye Admin
14/03/2019 9:00 pm  

Sayın Erhan,

Hırsızlık suçu özel güvenlik olunmasına engel teşkil eden suçlardandır, 18 yaşından önce işlenen suçlarla ilgili bazı olumlu kararlar devlet memurları için uygulanmıştır, ancak kararınız olumsuz çıkarsa suçun 18 yaşından önce işlenmiş olmasını gerekçe göstererek  mahkeme yoluna başvurmanız gerekecektir.

CevapAlıntı
ahmet
 ahmet
(@ahmet)
Misafir
Gönderiler: 2
01/04/2019 3:01 pm  

Merhaba ben özel güvenlik görevlisi olmak istiyorum daha önce f29 organik olmayan psikoz teşhisiyle antidepresan kullandım şu an durumum iyi ilaçlarımı doktor kontrolünde bıraktım bu durum güvenlik görevlisi olmama engel mi?

CevapAlıntı
admin
(@admin)
Üye Admin
05/04/2019 12:35 am  

Sayın Ahmet,

Psikoz rahatsızlıklar özel güvenlik olunmasına maalesef engel teşkil etmektedir, sağlık ile ilgili geçmişinizde bu durum değerlendirilir iyi olduğunuza karar verilse bile en iyi ihtimal silahsız güvenlik sertifikası alabilirsiniz, ancak bu kararı raporu alacağınız sağlık kuruluşları verir, müracaat etmeden önce kendi doktorunuza bu konuda danışmanızda da fayda var.

CevapAlıntı
ahmet
 ahmet
(@ahmet)
Misafir
Gönderiler: 2
11/04/2019 10:40 pm  

Bugün devlet hastanedindeydim iki farklı psikiyatra sordum ikisi de teste tabi olacağımı olumlu sonuçlanırsa rapor alabileceğimi söylediler ben hangi teste gireceğim?

CevapAlıntı
admin
(@admin)
Üye Admin
12/04/2019 12:35 am  

Sayın Ahmet,

Testin ayrıntıları konusunda bilgi sahibi değilim, ancak psiyatr muayenesi şeklinde olacaktır, kendinizi iyi hissediyorsanız ve hastalığınızı atlattığınızı düşünüyorsanız endişe etmeyiniz, umarım sizin için iyi geçer.

CevapAlıntı
Ali
 Ali
(@Ali)
Misafir
Gönderiler: 3
12/06/2019 4:51 am  
  • İyi günler 16.102014 den kalan 5 yıllık denetimli serbestlik var sınavı geçtim soruşturmada herhangi bir sıkıntı olurmu

CevapAlıntı
admin
(@admin)
Üye Admin
13/06/2019 1:11 am  

Sayın Ali,

denetimli serbestliğin hangi suçtan dolayı verildiği önemlidir. Ceza alındığı takdirde özel güvenlik görevlisi olunabilmesini doğrudan etkileyen bir suç ise uyuşturucu vb. gibi olumsuz etkisi olabilir.

CevapAlıntı
Ali
 Ali
(@Ali)
Misafir
16/06/2019 12:59 am  

16.10.2014 de başlayan 16.10.2019 da biten yaralamadan dolayı 5 yıllık denetim serbestliği var bende sınava girdim kazandım sertifikayı aldım harc parasını yatırdım güvenlik soruşturmasında bir sıkıntı olur mu çünkü daha 13.07.2019 denetimli serbestliğin süresi dolmadı

CevapAlıntı
admin
(@admin)
Üye Admin
18/06/2019 12:59 am  

Sayın Ali,

Sorun olmayacağını düşünüyorum.

Bu ileti 3 ay önce tarafından admin tarihinde düzenlendi

CevapAlıntı
Ali
 Ali
(@Ali)
Misafir
22/06/2019 1:50 am  

Fotoğraf teslim ettikten sonra kimlik kaç günde gelir acaba ?

CevapAlıntı
güngör
 güngör
(@güngör)
Misafir
Gönderiler: 1
07/09/2019 12:36 am  

s.a 2018 de uzerımde uyusturucu bulundurmaktan 1 sene ds aldım ve denetım surecım sorunsuz bıttı 2020 de yenılemem var kımlıgım ıptal olurmu lutfen cvb

CevapAlıntı
Sayfa 2 / 2

Cevap yaz

Preview 0 Revisions Saved
Share:

özel güvenlik forum bölümümüz özel güvenlik görevlilerinin sorunlarını tartışmak, çözüm yolları aramak ve kamuoyu oluşturmak amacıyla kurulmuştur. Özel güvenlik forum bölümümüze ilgi göstereceğinizi umuyor, iyi forumlar diliyoruz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol