Özel güvenlik olmama engel mi?  

Sayfa 2 / 2
  RSS

admin
(@admin)
Üye Admin
Katılım : 2 sene önce
Gönderiler: 31
04/02/2019 11:27 pm  

Sayın Murat,

HAGB'yi sorunsuz atlattı iseniz özel güvenlik olmanıza engel olmaz ama bazı durumlarda güvenlik soruşturmanızı etkileyebilir,

Örneğin, propaganda konusu devletin istihbarat birimlerince illegal yapılar tarafından organize edildiği bilinen bir propaganda eylemi ise,

Terör örgütlerini (DHKP-C, PKK,KCK,TİKKO vb.) destekleyici nitelikte ise bunlar güvenlik soruşturmanızı olumsuz etkiler.

Ancak herhangi bir illegal yapıyla ilişkisi bulunmayan, masumane bir öğrenci eylemi ise bu sorun teşkil etmez.

Daha bugün Hürriyet ve diğer haber sitelerinde yayınlanan haber de yukarıda bahsettiğim konulardan dolayı bir öğretmenin ataması yapıldığı halde güvenlik soruşturmasında rastlanılan bu tür eylemler nedeniyle tayin kararı iptal edildi..

İLGİLİ HABERE BU LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ...

Bu ileti 2 ay önce 2 defa tarafından admin tarihinde düzenlendi

CevapAlıntı
Erhan
 Erhan
(@Erhan)
Misafir
Katılım : 1 hafta önce
Gönderiler: 1
14/03/2019 1:28 am  

Merhaba ben 2006 yilinda calinti arac icerisinde yakalandim ve o zamn yasim on yedi idi 2007 yilinda yasimi buyutup askere gittim ve 2008 de karar verilmis 7 ay 20 gun hapis cezasi fakat hapiste yatmadim guvenlik sertifikami aldim ve benden karari istediler oniki yil gecmis ustunden ayrica bu oniki yil boyunca herhangi bir suca karismadim bu sure icerisinde karari adliyeden alip goturdum ve komisyona girecegimi soylediler ayrica olumsuz konusmalar yaptilar uyapta kaydim cikiyor lakin e devlette sicil kaydim cikmiyor kimlik karti alabilirmiyim yani komisyondan olumlu cikarmi ?


CevapAlıntı
admin
(@admin)
Üye Admin
Katılım : 2 sene önce
Gönderiler: 31
14/03/2019 9:00 pm  

Sayın Erhan,

Hırsızlık suçu özel güvenlik olunmasına engel teşkil eden suçlardandır, 18 yaşından önce işlenen suçlarla ilgili bazı olumlu kararlar devlet memurları için uygulanmıştır, ancak kararınız olumsuz çıkarsa suçun 18 yaşından önce işlenmiş olmasını gerekçe göstererek  mahkeme yoluna başvurmanız gerekecektir.


CevapAlıntı
Sayfa 2 / 2

Cevap yaz


 
Share:

özel güvenlik forum bölümümüz özel güvenlik görevlilerinin sorunlarını tartışmak, çözüm yolları aramak ve kamuoyu oluşturmak amacıyla kurulmuştur. Özel güvenlik forum bölümümüze ilgi göstereceğinizi umuyor, iyi forumlar diliyoruz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol