Salih Müslim’in serbest bırakılmasına hükümetten ilk tepki!

Salih Müslim’in serbest bırakılmasına hükümetten ilk tepki!


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, PYD/PKK’nın eski eş başkanı Salih Müslim’in serbest bırakılmasıyla ilgili konuştu


Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Salih Müslim’in serbest bırakılmasıyla ilgili konuştu.

Bozdağ’ın sözlerinden satır başları:

“Karar terör örgütlerini destek niteliğindedir.

Pek çok ülke biliyor ki, PYD eli kanlı bir terör örgütüdür. Türkiye’de de pek çok kanlı eyleme imza atmıştı. Biz bu kararın uluslararası hukuka aykırı olduğuna inanıyoruz. Bu tip kararlar siyasal kararlardır. Türkiye’ye karşı yapılan terör faaliyetlerine Türkiye aleyhine destek kararıdır. 

Uluslararası arenada zaman zaman terör lehine kararlar çıkıyor. Biz kararlı bir şekilde mücadeleye devam edeceğiz. Teröristlerin ve terör örgütlerinin rengi, dini, dili, milliyeti olmaz. Bunlarla mücadele etmek tüm ülkelerin ortak görevidir. Biz bu eli kanlı katillerle mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu tip kararlar bizim için sürpriz değil. Çünkü AB üyesi ülkelerin bu tip konularda Türkiye’ye bakışları ortadadır. Bizim için şaşırtıcı değildir.

Her ülkeyle Türkiye’nin arasında suçluların iadesi anlaşması var. Çekya’da hukuka uyulsaydı bu teröristbaşı Türkiye’ye iade edilmek üzere geçici olarak tutuklanmasına karar verilirdi.”

 

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.