Edirne’de her okula özel güvenlik görevlisi

Edirne’de her okula özel güvenlik görevlisi

Okulların açılmasıyla birlikte, okul ve çevresinin daha güvenli hale getirilmesi adına her okula birer tane özel güvenlik görevlisi alınacak.  Özellikle riski yüksek olan okullar için ise Emniyet güçleri destek sağlıyor.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, okullarda İşkur üzerinden özel güvenlik görevlisi alarak öğrencilerin güvenliklerini sağladıklarını söyledi. Edirne genelinde 146 özel güvenlik görevlisi alacaklarını dile getiren Çırıt, “Emniyet Müdürlüğü’nün desteğiyle özel güvenlik görevlilerine eğitim vereceğiz” dedi.

Cırıt sözlerine devam etti:

“İç İşleri Bakanlığımız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımız arasında bir protokol var bu konuyla ilgili geçen yıl yaklaşık 35 tane özel güvenlik görevlisi çalıştırdık okullarımızda, bu çalıştırdığımız okullar genelde riski yüksek olan okullarımızdı. Tabi bu yıl devlet tarafından bize 146 tane özel güvenlik görevlisi kadrosu verildi. Bunlar iş kur aracılığı ile işe alınacak. Biz eğitimlerini emniyet müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Daire Başkanlığımızla beraber burada eğitimlerini yaptıracağız. Eğitimleri yapıldıktan sonra da her okulda birer tane özel güvenlik görevlisi bulunacak.

Ayın 7’si veya 8’i itibariyle özel güvenlik görevlileri işe başlayacak. Sayın emniyet müdürümüzün de bu konuyla alakalı çok büyük katkısı var bize özellikle riskli olan okullarda birere tane emniyet biriminden polis memurumuzu görevlendirdi. Okulun içerisinde veya o bölgede duruyorlar herhangi bir sıkıntılı durumda müdahale ediyorlar. Bu konuda da güvenlik ve asayiş yönünden önlemimiz arttı. Olaylar fazla yaşanmıyordu fakat bundan sonra sıfıra ineceğini umut ediyoruz. Yurtlu ve pansiyonu olan okullarımız var. Pansiyonu olan okullarımızda ikişer tane özel güvenlik görevlisi istihdam ediyoruz gece ve gündüz olmak üzere, herhangi bir olaya sebebiyet vermemek adına böyle bir yola gidildi. Bunların hepsi İç İşleri Bakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığımız ve Aile ve Sosyal Çalışmalar Bakanlığımızın arasında imzalanmış olan protokolle gerçekleşiyor. Bizler bu durumdan çok memnunuz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.