Şereflikoçhisar’da okullarda özel güvenlik görevlileri göreve başladı

Şereflikoçhisar’da okullarda özel güvenlik görevlileri göreve başladı

Güvenli Okul, Güvenli Gelecek” işbirliği protokolü kapsamında, Şereflikoçhisar’da okullara da 15 özel güvenlik personeli alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı tarafından okul yaşamının huzuru, güvenliği ve sağlığı için “Güvenli Okul, Güvenli Gelecek” işbirliği protokolü imzalandı.

Söz konusu protokolle; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR kanalıyla, okullarda temizlik ve özel güvenlik görevlisi olmak üzere toplamda 80 bin kişi TYP’den (Toplum Yararına Program) faydalanmaya başladı.
Başvuruların İŞKUR üzerinden alındığı belirtilirken, proje okulların açılmasıyla birlikte başladı.
 
3 BAKANLIK ÖNEMLİ BİR ADIM ATTI

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Yürütülen çalışmalar ile çocuklarımızın ve gençlerimizin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim almasının kaliteli eğitimin olmazsa olmaz bir parçası olduğunun bilinciyle hem ailelerin gözünün arkada kalmaması hem de evlatlarımızın hijyenik şartlarda eğitim alması için Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlığı ile beraber önemli bir adım atmış bulunuyoruz” dedi.

Eğitim öğretim yılı süresince de devam edecek olan bu proje, TYP kapsamında okullarda görev alacak her bir katılımcı için aylık asgari ücret üzerinden ödemeler gerçekleştirilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.