TPIC Özel Güvenlik Alımları İptal Edildi

TPIC Özel Güvenlik Alımları İptal Edildi

Batman TPİC bünyesinde çalıştırılacak olan 37 güvenlik personel ihalesi, çıkan iddialar nedeniyle, Ak Parti Batman İl Başkanı Murat Güneştekin’in girişimleri sonucunda, Enerji Bakanı Fatih Dönmez’in talimatıyla iptal edildi.

 

Kadro simsarlarının piyasada para karşılığında kadro sattığı yönünde çıkan iddialar üzerine, konuyu Enerji Bakanı Fatih Dönmez’e ileten Ak Parti Batman İl Başkanı Murat Güneştekin, 37 özel güvenlik personel alımı ihalesinin iptal edildiğini açıkladı.

murat güneştekin

Batman İl Başkanı Murat Güneştekin

Suistimallere ve kadro simsarlarına asla müsaade etmeyeceklerini söyleyen İl Başkanı Murat Güneştekin’in bu davranışı Batman kamuoyunda memnunlukla karşılanırken, kamuda yapılacak her personel alımlarının kura ile yapılması talep edildi.

enerji bakanı fatih sönmez

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Sönmez

Özdemir; “Vicdanını Yaralayacak Hiçbir Şeye Müsaade Etmeyiz”

Ak Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir’de konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “ Ak Parti olarak milletin vicdanını yaralayacak hiçbir şeye müsaade etmeyiz. Bu tür şaibe ve suistimallere asla izin vermeyiz, hiç kimsenin vatandaşımızın üzerinden kendine rant sağlamasına göz yummayız, yapılacak alımların şeffaf ve adil  olması için gereken her türlü tedbir mutlaka alınacaktır. Vatandaşlarımız hiçbir suretle kadro simsarlığı yapanlara itibar etmesin, vatandaşlarımızın hassasiyeti bizim de hassasiyetimizdir” diye konuştu.

ziver özdemir

Ak Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir

Vatandaşlar Kura İle Alımların Yapılmasını İstedi

Vatandaşlarda kamuya alınacak olan personellerin şartları taşıyan ve başvuran işsizler içinden mümkün mertebe kura çekimiyle yapılmasını talep ederek,  çaresiz vatandaşların  kadro simsarlarının ağına düşürülmemesini istediler.(batmangap)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.