Velilerden Milli Eğitime güvenlik isyanı

Velilerden Milli Eğitime güvenlik isyanı

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde güvenlik sorunu yaşanıyor. Veliler lise içerisinde bulunan anaokulundan çocuklarının kaçtığını ve kimsenin durumu fark etmediğini iddia ederek, Milli Eğitim Müdürlüğü’nü göreve davet ediyor.

 

İstikbal Gazetesi’nden Özge Zaim Sarıoğlu’nun haberine göre Kentin merkezinde yer alan okullardan bir tanesi olan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yeni eğitim öğretim dönemi başlamasına rağmen hala bir güvenlik görevlisinin atanmaması velilerin tepkisine neden oluyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okula güvenlik vermediği iddia edilirken, okul içerisinde çocukları bulunan veliler ise 3 ile 6 yaş arasında yer alan minik çocukların kapılardan rahatlıkla çıktığını ileri sürüyor.

Çocuklar için herhangi bir önlemin alınmadığını ve olası bir durumda bunu hesabını kimin vereceğini soran veliler, “Biz çocuklarımızı teslim ettikten sonra bir baktık ki çocuklar kaçıyor. Burada çocuk söz konusu.  Buradan Milli Eğitim yetkililerine sesleniyoruz. Güvenlik kötü bir olay yaşandıktan sonra mı atanacak? Lütfen acilen gerekeni yapın”diyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.