ÖzelGüvenlik.Net

Üniversite Güvenlik Görevlisi Kimliği Sorunca Darp Edildi

Üniversite Güvenlik Görevlisi Kimliği Sorunca Darp Edildi

Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü nizamiye güvenlik görevlisi otomobille kampüse girmek isteyen Fen Edebiyat Fakültesi Öğrencisi M.R.’nin (21)’den kimlik sorunca olanlar oldu.

Özel güvenlik görevlisi İsmail Türkmen darp edildi. darp edilme olayı güvenlik kamerasına yansıdı. Rektör Ramazan Taşaltın darp olayını kınadı.

Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü’nde çalışan bir güvenlik görevlisi, bilinmeyen bir nedenden dolayı öğrenci tarafından darp edildi. Darp olayı güvenlik kameraları tarafından an be an kaydedildi.

Üniversite Güvenlik Görevlisi Kimliği Sorunca Darp Edildi

Edinilen bilgilere göre, M.R. isimli üniversite öğrencisinin içerisinde bulunduğu 34 KP 0961 plakalı otomobili, kampus nizamiyesinde durduran özel güvenlik görevlisi İsmail Türkmen, araçtakilerden öğrenci kimliklerini göstermelerini istedi. Kimlik göstermek istemeyen öğrenciler, özel güvenlik görevlisine ‘Polis misiniz?’ diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine özel güvenlik görevlisi nizamiyeye yürürken araçlarının kampusa alınmamasına öfkelenen Fen Edebiyat Fakültesi öğrencisi M.R., oturduğu arka koltuktan inerek özel güvenlik görevlisi İsmail Türkmen’e saldırdı. Türkmen, öfkeli öğrencinin kafa darbesiyle burnundan yaralandı. Nizamiyede görevli diğer güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle taraflar birbirlerinden ayrıldı.

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ ŞİKAYETÇİ OLMADI

Aldığı darbeyle kanlar içerisinde kalan özel güvenlik görevlisi İsmail Türkmen, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesindeki tedavisinin ardından 5 gün iş göremez raporu aldı. Gözaltına alınan M.R. ise güvenlik görevlisinin şikayetçi olmaması üzerine serbest bırakıldı. Yaşanan olay ise nizamiyede bulunan güvenlik kameralarınca kaydedildi.

REKTÖR TAŞALTIN KINADI

Darp olayı meydana gelmesinde sonra şiddet olaylarına tepki gösteren Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, bu tür müessif olayların bir daha yaşanmamasını umduğunu söyleyerek, Şiddetin bir hak arama yöntemi olmadığını hatırlattı. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Taşaltın şunları söyledi: “Osmanbey Kampüsü nizamiye girişinde kimlik sorgulaması yapan güvenlik personelimize yapılan esef saldırıyı kınıyorum. Saldırıda personelimizin burun kemiğinde çatlaklar oluşmuş, personel beş gün iş görmezlik raporu almıştır. Şiddetin bir hak arama yöntemi olmadığını hatırlatıyor ve bu tür müessif olayların bir daha yaşanmamasını umuyorum. Üniversite yönetimi olarak şiddete maruz kalan personelimizin yanında olduğumuzun bilinmesini ve kendilerine her konuda da destek olacağımızın tüm kamuoyunca bilinmesini istiyorum.”(balikligol)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.