Dışişleri'nde flaş Salih Müslüm açıklaması

Dışişleri'nde flaş Salih Müslüm açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, teröristbaşı Salih Müslüm’ün serbest bırakılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Dışişleri'nde flaş Salih Müslüm açıklaması

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Çekya’nın kararı sert bir şekilde kınandı.

“Karar samimiyetsiz ve inandırıcılıktan uzak. Çekya masumların acısını umursamıyor. Salih Müslüm’ün tutuklanması talebinin reddinin uluslararası hukuk ve terörle mücadele sorumluluğuyla bağdaşmadığını açıkladı.

“ÇEKYA’NIN KARARI SÜRPRİZ DEĞİL”

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Salih Müslim’in serbest bırakılmasına ilişkin, “Bu tür kararlar sürpriz değil Türkiye için. Çekya’dan şimdi çıkan karar şaşırtıcı bir karar olmadı. Bu karar teröre çok net destek kararıdır” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Salih Müslim’in serbest bırakılmasına ilişkin, TBMM’de açıklama yaptı. Bekir Bozdağ, konuya ilişkin şunları söyledi: “Bir kişinin yaptırdığı faaliyetlerin terör faliyeti olması için daha kaç tane insanın yaralanması gerekir. PYD eli kanlı terör örgütüdür. Bu kararın yanlış bir karar olduğuna inanıyoruz  Bu karar teröre çok net destek kararıdır. Türkiye’ye karşı yapılan terör faaliyetlerinde destek kararıdır, bunu kabul etmiyoruz. Türkiye terörle etkin mücadeleye devam edecektir. Bunlarla mücadele etmek uluslararası ülkelerin ortak görevidir.  

Bu tür kararla sürpriz değil. Türkiye için şaşırtıcı bir karar olmadı, Çekya’dan şimdi çıkan karar. Bu benzer yaklaşımı tekrarlamaktan başka bir şey değildir. Çekya’da hukuk uygulansaydı bu terörist başı Türkiye’ye iade için geçici tutuklanmasına karar verildi.”

 

Kaynak: Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.