Cep Telefonundan İnternet Paylaşımı Ücretli Olacak

Cep Telefonundan İnternet Paylaşımı Ücretli Olacak

Cep telefonlarındaki mobil internet paketini başka cihazlarla paylaşanlara ek ücret geliyor. Böylece telefonu modem olarak kullanmak ekstra ücrete tabi olacak. Konu hakkında ilk duyuru ise Turkcell’den geldi ve 2 GB paylaşımlı internet için faturaya 9 TL yansıtılacağı bildirildi.

 

Akıllı telefonu ile internet servis sağlayıcısından aldığı mobil internet paketini wifi paylaşım sistemi  ile başka cihazlarla paylaşanlara kötü haber Turkcell’den geldi. Bundan sonra mobil internetini paylaşanlar, aylık 9 TL ücret ödemek durumunda kalacak.

15 OCAK’TA BAŞLAYACAK

Ntv’de yer alan habere göre, Turkcell’den konuyla ilgili olarak abonelere gönderilen mesajla ortaya çıkan bu gelişmeye göre iOS veya Android telefonlardaki internet bağlantısını başka cihazlarla paylaşmayı sağlayan İphone telefonlarda ‘kişisel erişim noktası’ Samsung telefonlarda ise “Mobil Erişim Noktası” olarak bilinen özelliği kullananlar artık ek ücret ödeyecek. İlgili mesaja göre uygulama 15 Ocak’ta başlayacak.

2 GB PAYLAŞIM İÇİN 9 LİRA EK ÜCRET

Söz konusu mesajda : 15.01.2019’dan itibaren mobil internet paylaşımlarınız aylık 9 TL le ücretlendirilecek. Hem faturalı hem de faturasız bireysel ve kurumsal tüm müşterilerden paylaşımla beraber 9 TL ücret alınıp, karşılığında paylaşımda kullanabilecek 2 GB internet paketi tanımlanacaktır” ifadeleri yer alıyor.

turkcell mesaj

İnternet paylaşımının ücretli olacağını ilk Turkcell duyurdu. Vodafone ve Türk Telekom henüz bu konuda açıklama yapmadı. Ancak mobil hat kullanıcıları bu duruma sosyal medyada tepki gösterdi, bir kullanıcı “bize sadece internet hizmeti veriliyor zaten belli bir kotaya (gb) göre paket alıyoruz, bunu nasıl kullanacağımıza bizim karar vermemiz gerekir, kendi tablet yada dizüstü bilgisayarımızda telefon hattının internetini kullanıyoruz, maç yayını gibi özel bir yayını alıp başkalarıyla paylaşmıyoruz ki, diğer gsm şirketleri de bu yanlış uygulamaya girmeden Turkcell’inde bundan geri döneceğini düşünüyorum.” dedi. Başka bir kullanıcı “O zaman alıpta aylık kullanamadığım internet paketimden artan miktara karşılık gelen ücreti bize her ay iade etsinler, yada kullanamadığımız paketin kalan miktarı bir sonra ki aya devredilsin, neden gsm şirketleri sadece para kazanmayı düşünüyor vatandaşı hiç düşünmüyor”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.