Twitter açığı nedeniyle özel mesajlarınız okunabilir!

Twitter açığı nedeniyle özel mesajlarınız okunabilir!

Twitter açığı, geliştiricilerin direkt mesajları okumasına olanak sağlıyor!

 

Popüler sosyal ağ Twitter, dünya üzerinde aylık yaklaşık 350 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Gençler arasında oldukça popüler olan sosyal ağ, geçtiğimiz günlerde tespit edilen güvenlik açığı ile gündemde! Twitter açığı nedeniyle özel mesajlarınız okunmuş olabilir.

Facebook‘un da başına büyük dertler açan uygulamalar, bu sefer de Twitter‘ın canını sıkacağa benziyor.

Twitter geliştiricileri tarafından tespit edilen bu güvenlik açığı, uygulama geliştiricilerin Twitter kullanıcılarının özel mesajlarını okumasına olanak sağlayabiliyordu.

Hızlı bir şekilde açığı kapatan Twitter, ellerinde net bir veri olmadığını fakat Twitter kullanıcılarının %1’lik bir kısmının bu açıktan etkilenmiş olabileceğini duyurdu.

Yaklaşık 3.5 milyon Twitter kullanıcısına tekabül eden %1’lik kısım, oldukça tedirginlik verici.

Twitter, yaptığı açıklamada bu güvenlik açığının 16 ay önce yapılan bir değişiklik nedeniyle oluştuğunu da ekledi. Yani bu açık 16 aydır Twitter’da bulunuyordu.

Açığı tespit etmesinin ardından saatler içerisinde kapatan Twitter, etkilenen kullanıcılar hakkında daha detaylı bir açıklama yapmadı.

Bu kritik güvenlik açığı nedeniyle özel mesajları 3. kişilerin ellerine geçen kullanıcıların ise maalesef yapabileceği hiçbir şey bulunmuyor.(sdn)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.