Kadir İnanır'ın doktorundan korkutan açıklama 'Felç kalabilir'

Kadir İnanır'ın doktorundan korkutan açıklama 'Felç kalabilir'

Ünlü sanatçı Kadir İnanır geçtiğimiz gün beynine pıhtı atması sonucu geçirdiği rahatsızlık nedeniyle apar topar hastaneye alınmıştı. Kısa sürede kontrol altına alınan Kadir İnanır’ın sağlık durumu hakkında sevenlerini üzecek bir açıklama geldi. İnanır’ın doktoru Prof. Dr. Ergun Demirsoy felç kalma riskinin olduğunu ifade etti.
Kadir İnanır'ın doktorundan korkutan açıklama 'Felç kalabilir'

Beynine pıhtı atması sonucunda 11 Şubat Pazar günü hastaneye kaldırılan ünlü oyuncu Kadir İnanır’ın damarlarından birine stent takılmış ve diğer bir tıkalı damar için operasyon geçireceği söylenmişti. Şah damarından ameliyat olacağı söylenen İnanır’ın geçireceği bu operasyonun riskleri hakkında doktorundan önemli açıklamalar geldi. Beyne giden önemli bir damardan yapılacak olan ameliyatın etkilerinden bahseden doktoru Prof. Dr. Ergun Demirsoy “Operasyonun risk taşıdığını ve beyne giden bir damar olduğu için felç kalma riski var. Çok dikkat edilmesi lazım.” dedi. Peki, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle sevenlerini merakta bırakan ünlü sanatçı Kadir İnanır’ın sağlık durumu nasıl? İşte, Kadir İnanır’ın son durumu hakkında yapılan açıklamalar…

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA AMELİYAT OLACAK, FELÇ RİSKİ VAR

Yeşilçam’ın usta sanatçılarından Kadir İnanır’ın doktoru Prof. Dr. Ergun Demirsoy, önümüzdeki hafta gerçekleştirecekleri ameliyatın riskleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ameliyat edilecek damarın beyne giden kritik bir damar olduğundan bahseden Demirsoy, dikkat edilmezse felç riskinin olduğunu belirtti. İşte, Prof. Dr. Ergun Demirsoy’dan İnanır’ın sağlık durumu hakkında gelen önemli açıklamalar;

“Yaptığımız tahlillerde beyne giden şah damarında ciddi bir hasar tespit ettik. Daha sonra felç riskiyle karşılaşmaması için o damarı temizleyeceğim. Ancak beyne giden bir damar olduğu için operasyon sırasında da felç kalma riski var. O nedenle çok dikkat edilmesi lazım ama en iyi şekilde halledeceğiz. Ameliyat öncesi tüm hazırlıklar yapıldı. Kadir Bey’i dinlenmesi için evine gönderdik, önümüzdeki hafta ameliyatı gerçekleştireceğiz”

Beynine pıhtı atması sonucu hastaneye kaldırılan ve erken müdahale ile büyük ölçüde riskleri atlatan 68 yaşındaki usta sanatçı Kadir İnanır, taburcu edilmişti. Ancak şah damarındaki tıkanma nedeniyle tekrar ameliyat masasına yatacak.

Kaynak: Haber7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.