Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Özel Güvenlik Randevu Al

Özel Güvenlik Randevu Al

ÖZEL GÜVENLİK RANDEVU AL 2020

Özel Güvenlik Randevusu Al (Resimli Anlatım)

Bu yazı 17 Temmuz 2020 tarihinde güncellenmiştir. Özel Güvenlik randevu alma işlemleri ve yoğunluk önce ki yıla göre daha da azalmış ve işlemler hızlanmıştır.

blank

blank

Özel Güvenlik Temel Eğitimi veya Özel Güvenlik Yenileme Eğitimini bitirip bu eğitimlerin sonunda, tarihleri  Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından belirlenen sınavlara katılarak başarılı olan özel güvenlik görevlilerinin özel güvenlik kimlik kartlarını alması gerekmektedir.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı işlemleri bulunduğunuz İlin Emniyet Müdürlüğüne bağlı Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerinde yapılmaktadır.

İl Emniyet Müdürlüklerine bağlı Özel Güvenlik Şube Müdürlükleri bu işlemler için randevu sistemini kullanmaktadır. Bundan dolayı Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerinde yaptıracağınız işlemlerle ilgili öncelikle Özel Güvenlik Randevusu almanız gerekmektedir.

İstanbul’dan özel güvenlik randevusu alma işlemleri resimli anlatım ile yazımız devamındadır.

Ankara Özel Güvenlik Randevusu almak için tıkla… Ankara özel güvenlik randevu al 2020

İzmir Özel Güvenlik Randevusu almak için tıkla… İzmir özel güvenlik randevu al 2020

Bursa Özel Güvenlik Randevusu almak için tıkla… Bursa özel güvenlik randevu al 2020


Diğer Emniyet Müdürlükleri sisteminden farklı olması bakımından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü randevu sistemi ile ilgili bilgileri bu yazımızda sizler için derledik. İstanbul dışında ki illerin özel güvenlik randevusu alma işlemi aynıdır, önce diğer iller için özel güvenlik randevu alma işlemini yapalım;

Ankara, İzmir ve Bursa için yukarıda ki linklerden birine tıklayarak o ilin özel güvenlik randevu alma sayfasına gidiyoruz. Diğer iller için nette arama yapabilirsiniz.

özel güvenlik randevu al resimli anlatim

Açılan sayfada randevu al linkine tıklıyoruz.

özel güvenlik randevusu al

Randevu tarihini seçiyoruz.

özel güvenlik randevu al resimli anlatım

Tarih seçimimizin ardından bize göre de müsait görünen saati seçiyoruz.

randevu alma resimli anlatım

Randevu saatimizi seçtikten sonra altta bulunan boşlukları kimlik bilgilerimize göre dolduruyoruz. Ardından güvenlik kodunu resimde gösterilen alana aynı olacak şekilde yazıyoruz. Son olarak Mavi randevu al butonuna tıklayarak işlemi bitiriyoruz.


İSTANBUL ÖZEL GÜVENLİK RANDEVU AL 2020

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğünden özel güvenlik randevusu almak için buraya tıklayarak sayfaya gidiniz. Açılan sayfada ilk işlem olarak işlem türünü seçeceğiz.

istanbul özel güvenlik randevusu al_01

İşlem türünü Özel Güvenlik Kimliği olarak seçiyoruz. Bu bölümde ihtiyacınız halinde seçebileceğiniz farklı işlem türleri de mevcuttur. Bunlar;

1- Gemi Adamı Cüzdanı

2- Silah Ruhsat İşlemleri

3- Trafik Tescil İşlemleri

istanbul özel güvenlik randevusu al_02

İşlem türünü Özel Güvenlik Kimliği olarak seçiyoruz. Bu seçimi yapınca hemen altında ki bölümde yapabileceğimiz işlemler aktif hale geliyor.

istanbul özel güvenlik randevusu al_03

Bu bölümde silahlı yada silahsız kimlik müracaatını seçiyoruz. Özel Güvenlik Temel Eğitim yada Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi ve Sınavlarına silahlı mı yoksa silahsız mı olarak katıldığımıza göre iki seçenekten birini seçiyoruz.

Bu bölümde yapabileceğimiz diğer işlemler ise;

1- Silahsız kimliği silahlıya çevirmek

2- Kayıp-çalıntı kimlik müracaatı

3- Yıpranmış kimlik müracaatı

4- Genel kolluk kuvvetlerinden emekli olanlar

5- İl dışı valilikten alınan yıpranan kimlik kartları

6- İl dışı valilikten alınan kayıp-çalıntı kimlik belgeleri

7- Soyadı değişikliğinden kimlik müracaatı (Evlenen-boşanan bayan özel güvenlik görevlileri için yada mahkeme kararıyla soyadı değiştirenler için)

8- Silahlı kimlik yenileme

9- Silahsız kimlik yenileme

10- Yeni kimlik kartı (Eski kimliği olanlar)

istanbul özel güvenlik randevusu al_04


İşlem yapacağımız birimi Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü olarak seçiyoruz. Zaten yukarıda gösterilen işlemler bu şube tarafından yürütülen işlemler olduğu için tek seçenek olarak karşımıza çıkar.

istanbul özel güvenlik randevusu al_05

TC. yada yabancı kimlik numaranız bu bölüme yazılacak.

istanbul özel güvenlik randevusu al_06

Renkli alan içerisinde gördüğünüz rakam ve harflerden oluşan kodları, hemen altında bulunan doğrulama alanı bölümüne yazıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken konu görünen kodların aynısını yazmak olacaktır. Bu kodların amacı sisteme otomatik olarak kayıt olunmasının önüne geçmektir. Ardından Randevu al butonuna tıklayarak işlemimizi bitiriyoruz.

istanbul özel güvenlik randevusu al_07

Aldığınız randevuyu görüntülemek yada iptal etmek isterseniz Randevu İptal/Görüntüleme linkine tıklıyoruz.

istanbul özel güvenlik randevusu al_08

Karşımıza çıkan İptal/Görüntüleme sayfasında istenen gerekli bilgileri girerek Bul butonuna tıklıyoruz. Açılan sayfada randevu bilgilerimizi görebilir ve aldığımız randevuyu iptal edebiliriz.

Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerinin iletişim bilgileri ile yol haritasını “Özel Güvenlik Şube Müdürlükleri” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Özel güvenlik Şube Müdürlüklerinde ki yoğunluk nedeniyle bazen randevu almak yada uygun zamanı yakalamakta sıkıntı yaşanabilir. Bu nedenle sizlere tavsiyemiz sürekli sistemi kontrol etmeniz ve ileri tarih için erkenden randevu almanızdır. Ayrıca genel olarak saat 22.00 sularında bilgisayar üzerinden randevu alma oranının yüksekliği özel güvenlikçiler tarafından söylenmektedir. Özel Güvenlik Randevu  işlemlerini gerçekleştirip evrakların tamamlanıp özel güvenlik şube müdürlüklerinde ki işlemler bitirildikten sonra, 15 Temmuz öncesine göre kimlik kartının çıkarılması işlemi eskiye göre daha uzun sürmektedir. Bunun nedeni  güvenlik soruşturmalarının daha titiz yapılması nedeniyle sürenin bundan dolayı uzamasıdır.

[poll id=”8″]


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ