ÖzelGüvenlik.Net

Özel Güvenlik Randevusu Al

Özel Güvenlik Randevusu Al

ÖZEL GÜVENLİK RANDEVUSU AL 2018

Özel Güvenlik Randevu Al (Resimli Anlatım)

 

Özel Güvenlik Temel Eğitimi veya Özel Güvenlik Yenileme Eğitimini bitirip bu eğitimlerin sonunda, tarihleri  Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından belirlenen sınavlara katılarak başarılı olan özel güvenlik görevlilerinin özel güvenlik kimlik kartlarını alması gerekmektedir.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı işlemleri bulunduğunuz İlin Emniyet Müdürlüğüne bağlı Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerinde yapılmaktadır.

İl Emniyet Müdürlüklerine bağlı Özel Güvenlik Şube Müdürlükleri bu işlemler için randevu sistemini kullanmaktadır. Bundan dolayı Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerinde yaptıracağınız işlemlerle ilgili öncelikle Özel Güvenlik Randevusu almanız gerekmektedir.

İstanbul’dan özel güvenlik randevusu alma işlemleri resimli anlatım ile yazımız devamındadır.

Ankara Özel Güvenlik Randevusu almak için tıkla… Ankara özel güvenlik randevu al 2018

İzmir Özel Güvenlik Randevusu almak için tıkla… İzmir özel güvenlik randevu al 2018

Bursa Özel Güvenlik Randevusu almak için tıkla… Bursa özel güvenlik randevu al 2018
Örnek olması bakımından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü randevu sistemi ile ilgili bilgileri bu yazımızda sizler için derledik.

İSTANBUL ÖZEL GÜVENLİK RANDEVU AL 2018

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğünden özel güvenlik randevusu almak için buraya tıklayarak sayfaya gidiniz. Açılan sayfada ilk işlem olarak işlem türünü seçeceğiz.

istanbul özel güvenlik randevusu al_01

 

İşlem türünü Özel Güvenlik Kimliği olarak seçiyoruz. Bu bölümde ihtiyacınız halinde seçebileceğiniz farklı işlem türleri de mevcuttur. Bunlar;

1- Gemi Adamı Cüzdanı

2- Silah Ruhsat İşlemleri

3- Trafik Tescil İşlemleri

istanbul özel güvenlik randevusu al_02

İşlem türünü Özel Güvenlik Kimliği olarak seçiyoruz. Bu seçimi yapınca hemen altında ki bölümde yapabileceğimiz işlemler aktif hale geliyor.

istanbul özel güvenlik randevusu al_03

 

Bu bölümde silahlı yada silahsız kimlik müracaatını seçiyoruz. Özel Güvenlik Temel Eğitim yada Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi ve Sınavlarına silahlı mı yoksa silahsız mı olarak katıldığımıza göre iki seçenekten birini seçiyoruz.

Bu bölümde yapabileceğimiz diğer işlemler ise;

1- Silahsız kimliği silahlıya çevirmek

2- Kayıp-çalıntı kimlik müracaatı

3- Yıpranmış kimlik müracaatı

4- Genel kolluk kuvvetlerinden emekli olanlar

5- İl dışı valilikten alınan yıpranan kimlik kartları

6- İl dışı valilikten alınan kayıp-çalıntı kimlik belgeleri

7- Soyadı değişikliğinden kimlik müracaatı (Evlenen-boşanan bayan özel güvenlik görevlileri için yada mahkeme kararıyla soyadı değiştirenler için)

8- Silahlı kimlik yenileme

9- Silahsız kimlik yenileme

10- Yeni kimlik kartı (Eski kimliği olanlar)

istanbul özel güvenlik randevusu al_04

 
İşlem yapacağımız birimi Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü olarak seçiyoruz. Zaten yukarıda gösterilen işlemler bu şube tarafından yürütülen işlemler olduğu için tek seçenek olarak karşımıza çıkar.

istanbul özel güvenlik randevusu al_05

 

TC. yada yabancı kimlik numaranız bu bölüme yazılacak.

istanbul özel güvenlik randevusu al_06

 

Renkli alan içerisinde gördüğünüz rakam ve harflerden oluşan kodları, hemen altında bulunan doğrulama alanı bölümüne yazıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken konu görünen kodların aynısını yazmak olacaktır. Bu kodların amacı sisteme otomatik olarak kayıt olunmasının önüne geçmektir. Ardından Randevu al butonuna tıklayarak işlemimizi bitiriyoruz.

 

istanbul özel güvenlik randevusu al_07

 

Aldığınız randevuyu görüntülemek yada iptal etmek isterseniz Randevu İptal/Görüntüleme linkine tıklıyoruz.

istanbul özel güvenlik randevusu al_08

 

Karşımıza çıkan İptal/Görüntüleme sayfasında istenen gerekli bilgileri girerek Bul butonuna tıklıyoruz. Açılan sayfada randevu bilgilerimizi görebilir ve aldığımız randevuyu iptal edebiliriz.

Özel güvenlik Şube Müdürlüklerinde ki yoğunluk nedeniyle bazen randevu almak yada uygun zamanı yakalamakta sıkıntı yaşanabilir. Bu nedenle sizlere tavsiyemiz sürekli sistemi kontrol etmeniz ve ileri tarih için erkenden randevu almanızdır. Ayrıca genel olarak saat 22.00 sularında bilgisayar üzerinden randevu alma oranının yüksekliği özel güvenlikçiler tarafından söylenmektedir. Randevu  işlemlerini gerçekleştirip evrakların tamamlanıp özel güvenlik şube müdürlüklerinde ki işlemler bitirildikten sonra, 15 Temmuz öncesine göre kimlik kartının çıkarılması işlemi daha uzun sürmektedir. Bunun nedeni doğal olarak güvenlik soruşturmalarının daha titiz yapılması ve süresinin bundan dolayı uzamasındandır.

Özel Güvenlik Randevusu yazımızı yararlı buldunuz mu?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Daha fazla Merak Edilenler
oggsoru
Özel Güvenlik Kavramlar

Özel Güvenlik Kavramları Genel Kolluk; Polis, Jandarma ve Milli İstihbarat Teşkilatıdır. Görev alanlarına göre Türkiye’nin her yerinde görevlidir. Özel Kolluk;...

Kapat