Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

ABD’den vatandaşlarına Türkiye için yeni uyarı!

ABD’den vatandaşlarına Türkiye için yeni uyarı!
ABD Dışişleri Bakanlığı vatandaşlarını, “olası Türkiye ziyaretlerini gözden geçirmeleri” konusunda uyardı.
Bakanlık web sitesinde yayımlanan uyarı yazısında; ABD vatandaşları, artan terör eylemlerine dikkat çekilerek, Türkiye’nin Güneydoğu bölgesine gitmekten kaçınmalarını tavsiye edildi.

Bakanlık ayrıca, ABD devlet görevlilerinin İstanbul ve Türkiye’nin Güneydoğu bölgesine yapacakları resmi ziyaretlere kısıtlamalar getirdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’deki terör saldırılarının büyük etkinlikler, turistlerin yoğun olduğu yerler, restoranlar, gece kulüpleri, ibadethaneler ve çeşitli ulaşım merkezlerinde gerçekleştirildiğini ve özellikle yabancıların cinayet ve adam kaçırma eylemlerinde hedef alındığını belirti.

Bakanlık vatandaşlarına, kişisel güvenlik önlemlerini gözden geçirmelerini, yerel haber kaynaklarını takip etmeleri ve her an tetikte olmalarını önerdi.(dha)


ozelguvenlik.net olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti Dış İşleri Bakanlığından benzer uyarıyı, Amerika Birleşik Devletlerine seyahat edecek vatandaşlarımız içinde yapmasını istiyoruz. Trump‘ın ABD başkanı seçilmesiyle birlikte ülkede iç karışıklık çıkarmaya meyilli gruplar var ve sürekli eylemler yapılıyor. Amerikan Başkanlarını korumakla görevli bir gizli servis elemanı sitemizde yayınladığımız haberde de görüldüğü gibi Başkanı koruyacağıma kurşun yerim daha iyi diyor, böyle bir ülke için vatandaşlarımız can güvenliği nedeniyle eylemlerin yoğun olduğu bölgelere seyahat etmemeleri konusunda uyarılmalıdır.

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ