Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Almanya; Erdoğan’ın Korumalarını İstemiyoruz

Almanya; Erdoğan’ın Korumalarını İstemiyoruz
blank blank

Almanya, geçen ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Washington’da kavgaya karışan korumalarının, gelecek haftaki G20 zirvesinde ülkeye gelmemesini beklediklerini açıkladı.

Almanya, geçen ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Washington’da kavgaya karışan korumalarının, gelecek haftaki G20 zirvesinde ülkeye gelmemesini beklediklerini açıkladı.

Bir hükümet sözcüsü, zirveye katılacak liderlerin Hamburg’da düzenlenecek zirveye kendi korumalarını getirebileceğini, ancak yasalara saygılı olunması gerektiğini belirtti.

Zirveye katılacak Türk heyetinde, Washington’daki kavgaya karışan isimlerin de olduğu bildirilmişti.

ABD’li savcılar olayla ilgili olarak Erdoğan’ın 12 korumasına saldırı suçlaması yöneltmişti.

Washington polisi olayları Türk güvenlik güçlerinin göstericilere “vahşi bir saldırısı” diye tanımlarken, Türkiye, Washington’daki Türk büyükelçiliği konutu önündeki şiddet olaylarından PKK ve YPG’yi destekleyenlerin sorumlu olduğunu savunmuştu.

Alman Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schaefer, “Bu insanların, Amerikan adaletince suçlanan bu insanların, G20 zirvesi de dahil olmak üzere görünür gelecekte Alman toprağına ayak basmamasını beklemek için nedenim var” dedi.

Alman medyası Erdoğan’a eşlik eden 50 kişilik listede Washington’daki kavgaya karışanların da olduğunu bildirmişti.

Die Welt gazetesi, buna karşılık Alman makamlarının bu güvenlik görevlilerinin gelmemesini istediğini yazdı.

Yetkililer 7-8 Temmuz’daki zirvede büyük protesto eylemleri bekliyor. Zirve sırasında Hamburg’a 15 bin güvenlik görevlisinin konuşlandırılması planlanıyor.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar admin dedi ki:

    ozelguvenlik.net olarak,
    Washington’da Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve onun milleti tarafından seçilmiş Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret eden yıllardır ülkemizin başına kara bir bulut gibi çöken pkk terör örgütü yandaşlarına her Türk evladı gibi gereken muameleyi yapan Cumhurbaşkanımızın korumalarını tebrik ediyoruz. Kendilerine teröristlere gereken dersi verdiklerinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.
    Başta bu olaya göz yuman ABD olmak üzere onun boyunduruğu altına girmiş Almanya’yı da şiddetle kınıyoruz.
    Bu davranışları ile Aziz Türk Milletine ne kadar düşman olduklarını yeniden yeniden tescil ettiklerinin farkındayız, UNUTMAYACAĞIZ…

BİR YORUM YAZ