Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Almanya’da ki Havalimanlarında güvenlik personeli greve gidiyor

Almanya’da ki Havalimanlarında güvenlik personeli greve gidiyor

Almanya’da aralarında Frankfurt ve Münih’in de bulunduğu 8 ildeki havaalanlarında güvenlik personeli ücret artış talebiyle 15 Ocak’tan itibaren uyarı grevine gidecek.

 



Güvenlik işçilerinin örgütlü olduğu Verdi Sendikası, uyarı grevinin gün içinde her bölgede farklı saat diliminde gerçekleşeceği ve grev nedeniyle hava trafiğinde aksamaların yaşanmasının beklendiğini duyurdu.

Havalimanları işletmesi Fraport da Frankfurt Havalimanı’nda her üç uçuştan birinin iptal edileceğini, havayolu şirketlerinin şimdiye kadar 1200 uçuşundan 470’ini iptal ettiğini, iptallerden Almanya genelinde 220 bin yolcunun etkileneceğini açıkladı.

Almanya'da ki Havalimanlarında güvenlik personeli greve gidiyor01

İşçi sendikası 20 euro saat ücreti talep ediyor

Verdi Sendikası, ülke genelinde havalimanlarında görev yapan 23 bin güvenlik personeli için saat başına 20 euro ücret talep ederken işveren ise halen 12 euro civarındaki bu ücret için yıllık yüzde 1,8-2 oranında zam öneriyor.

Taraflar 23 Ocak’ta masaya oturacak

Almanya’da Verdi Sendikasının çağrısı üzerine geçen haftalarda güvenlik personeli Berlin, Stuttgart, Düsseldorf ve Köln/Bonn havalimanlarında uyarı grevi yapmış, bu grevler nedeniyle çok sayıda uçuş iptal edilmiş ve birçok yolcu mağdur olmuştu.

Almanya'da ki Havalimanlarında güvenlik personeli greve gidiyor02

Almanya genelinde 23 bin çalışanı ilgilendiren, Verdi Sendikası ile Hava Güvenliği Şirketler Birliği (BDLS) arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde taraflar 23 Ocak’ta yeniden masaya oturacak.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ



ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.