Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Amerika’da bir Veli Okul Güvenliğini Test Etti, Sonuç Hüsran!

Amerika’da bir Veli Okul Güvenliğini Test Etti, Sonuç Hüsran!

Amerika’da bir Veli Okul Güvenliğini Test Etti, Sonuç Hüsran!

New Jersey eyaletinin Sussex okul bölgesinde bir baba çocuğunun okulunun güvenli olmadığına dair bir video yayınladı. Yayınlanan videonun ardından okul yönetimi bir güvenlik görevlisini daha işe alacaklarını söyledi.

blank

blank

 

Ülkede birçok tehdit yüzünden okul güvenliğinden endişeli olan ebeveynler, İlkokul öğrencisi velisi PJ Spinella’nın Facebook Live‘dan canlı yayınladığı videoyu görünce tepki gösterdi.

Spinella, kızının ve diğer tüm öğrencilerin derste olduğu bir saatte ziyaretçilerin elini kolunu sallayarak içeri girebileceğini gösterdi.

Spinella, sonunda kusura bakmayın, ama bu bir problem diyerek bitirdiği videonun ardından, “15 dakika etrafta dolandım ve kimse ‘Sana yardım edebilir miyim? Sen kimsin? ‘”demedi. “Okulda her yere tam erişimim vardı.” dedi.

Okul Sorumluları G. Kennedy Greene, bölgenin geliştirmekte olduğu güvenlik politikalarını açıklamak için video yayınlandıktan sonra Spinella’ya ulaştı.

Okul yönetimi, okul bölgesinde öğrenci ziyaretine gelen bir velinin velayet kurallarını ihlal edip etmediğinin, yakınlıklarının ve ilgilerinin kontrol edilebilmesi için veritabanı üzerinde çalışan bir ziyaretçi yönetim sistemi almak için hazırlık yapıldığını belirtti.

Spinella, 2012 yılında 20 çocuk ve 6 yetişkinin öldüğü New York’ta bulunan Sandy Hook İlköğretim Okulunda yapılan saldırı ve ülkenin dört bir yanında gerçekleşen silahlı saldırılardan bu yana okul bölgelerinde silahlı polislerin görev yaptığını, bu nedenle okul bölgesi yönetiminin silahlı güvenlik görevlisi işe almak istediğini ancak, kasaba polis teşkilatının buna gerek olmadığını belirttiğini ve güvenlik kameraları ile bölgenin yine polis teşkilatı tarafından izlendiğini aktardı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ