Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Güvenlik Skandalı: ABD’li Gizli Servis Ajanının İtirafı Ülkeyi Karıştırdı!

Güvenlik Skandalı: ABD’li Gizli Servis Ajanının İtirafı Ülkeyi Karıştırdı!

ABD’li gizli servis elemanı Kerry O’Grady, sosyal medyadan Başkan Donald Trump’ı korumayacağını açıkladı. Tek görevleri başkanı korumak olan servisin fire vermesi ülkede tartışma yarattı.

 

ABD başkanlarını korumakla görevlendirilen ve tek sorumlulukları başkan ve ailesinin güvenliğini sağlamak olan Gizli Servis (Secret Service) ilginç bir skandala sahne oldu.

Kolorado eyaletinin Denver kentinde görev yapan Kerry O’Grady isimli Gizli Servis ajanı, yeni başkan Trump‘ı korumayacağını açıkladı. O’Grady, bu açıklamayı geçen yıl Facebook hesabından yapmış, Demokratların başkan adayı Hillary Clinton’a desteğini belirtip Trump için ‘kurşun yemeyeceğini’ vurgulamıştı.

“KURŞUN YERİNE HAPSİ TERCİH EDERİM”

23 yıldır görevli olan ajan, Trump‘ın kadınlar hakkındaki aşağılayıcı sözlerinin yer aldığı bir videoyu izledikten sonra fikirlerinin değiştiğini söyleyerek “Bu ülke için felaket olduğuna inandığım bir şeyi savunmak veya onun için kurşun yemek yerine hapse girmeyi tercih ederim” dedi.

AJAN HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

O’Grady, söz konusu paylaşımı Washington Examiner’in haber yapması üzerine sildi. Ancak yetkililer, ajan hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ