Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Özel Güvenlik Hizmetleri Yasa Tasarısı oybirliğiyle kabul edildi

Özel Güvenlik Hizmetleri Yasa Tasarısı oybirliğiyle kabul edildi

Cumhuriyet Meclisi Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi, Özel Güvenlik Hizmetleri Yasa Tasarısı’nı oybirliğiyle kabul etti.

 

blank

blank

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclisinden yapılan açıklamaya göre, Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi bugün, UBP Milletvekili İzlem Gürçağ başkanlığında toplanarak, gündemindeki bu yasa tasarısını görüştü.

Özel Güvenlik Hizmetleri Yasa Tasarısı’nın genel gerekçesi, “Kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyetteki özel güvenlik hizmetlerinin yerine getirilmesine ilişkin esas ve usuller ile özel güvenlik izninin verilmesine, bu hizmeti yerine getirecek kişi ve kuruluşların ruhsatlandırılmasına ve denetlenmesine ilişkin hususları belirlemek” olarak belirtildi.

Komite toplantısına, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’ndan, Polis Genel Müdürlüğü’nden ve ilgili Bakanlıklardan yetkili ve görevliler de katıldı.
Gürçağ başkanlığındaki toplantıda; CTP Milletvekili Teberrüken Uluçay, UBP Milletvekili Erdal Özcenk, CTP Milletvekili Asım Akansoy ve DP Milletvekili Mustafa Arabacıoğlu hazır bulundu.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ