Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Trump için 60 bin güvenlik görevlisi

Trump için 60 bin güvenlik görevlisi

Filipinler’de gerçekleştirilecek olan ve ABD Başkanı Donald Trump’ın da katılacağı ASEAN Zirvesinde güvenliği 60 bin görevli sağlayacak.

 

Filipinler’de gerçekleştirilecek olan ve ABD Başkanı Donald Trump’ın da katılacağı ASEAN Zirvesinde güvenliği 60 bin görevli sağlayacak.

ABD Başkanı Donald Trump, 13 günlük Asya ziyaretinin ilk durağı olan Japonya’ya geldi. Japonya’daki temaslarında Kuzey Kore krizini ele alması beklenen Trump, Asya ziyareti kapsamında Japonya’nın ardından Güney Kore, Çin, Vietnam ve Filipinler’i ziyaret edecek. Trump, ziyareti kapsamında Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) ve Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) zirvelerine katılacak. ASEAN yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, ASEAN Zirvesi için ülkedeki güvenliğin arttırıldığı kaydedildi. ABD Başkanı Donald Trump’ın da katılacağı ASEAN Zirvesinde güvenliği Filipinler’de bulunan 21 devlet kurumunda görevli 60 bin kişi sağlayacak.

İçişleri Bakanlığı görevlisi Catalina Cuy, çok sayıda müşterek görev grubu, görev grubu, görev birliği personelinin zirvenin sorunsuz ve barış içinde gerçekleştirilmesi için çalışacağını söyledi. Cuy, “Biz hazırız. Güvenlik güçlerimiz gerekli eğitimi aldı. Zirve süresince olası güvenlik kaygılarının üstesinden geleceğimize inanıyorum” dedi.

Zirve boyunca 203 polis aracı, 394 motosikletli, 22 zırhlı araç, 30 helikopter, 59 itfaiye kamyonu, 94 ambulans, 125 eğitimli K-9 köpek ve 82 keskin nişancı ekibi güvenliği sağlayacak.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ