Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Uruguay’da AVM güvenlik görevlilerinden ölüme sebebiyet veren orantısız güç

Uruguay’da AVM güvenlik görevlilerinden ölüme sebebiyet veren orantısız güç

 AVM güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirildikten sonra yerde kontrol altında tutulurken “nefes alamıyorum” diye hırsızlık şüphelisinin boğularak öldüğü iddia edildi.

 

blank

blank

 

ÖZEL GÜVENLİK DÜNYA HABER – Batı Uruguay’da aynı adı taşıyan bölümün Paysandu kentindeki Mac Center Alışveriş alışveriş merkezinde  raporlarda ismi verilmeyen 30 yaşındaki şüphelinin, “Nefes alamıyorum” diye bağırdıktan sonra, etkisiz hale getirilmesi sırasında öldüğü bildirildi.

Yerel basında çıkan haberlere göre, 30 yaşındaki adam o sabah alışveriş merkezine gitti ve bir motosikleti çalmaya çalıştığı iddia edildikten sonra onu kovalayan bir güvenlik görevlisinden kaçtı.

Raporda, hırsızlık şüphelisinin alışveriş merkezi personelinin birkaçını kırık bir cam şişeyle tehdit ettiği de iddia edildi. Şüpheli sonra ters yönde ilerleyen bir yürüyen merdivenle kaçmaya çalışırken düştü.

Olayla ilgili kaydedilen görüntülerde, adamın iki AVM güvenlik görevlisi tarafından yüz üstü yere yatırıldığı üzerine bastırıldığı görülüyor, ayrıca aynı anda şüphelinin ayaklarını yere vurduğu izleniyor.

Yerel savcıya göre, güvenlik görevlilerinden biri ölen şüphelinin ellerini tutarken, diğeri çömelmiş vaziyette şüphelinin sırtına ve boynuna dizini koyarken görülüyor.

Rapor da ayrıca şüphelinin “nefes alamıyorum!” diye bağırmaya başladığı ve yardım istediği iddia ediliyor. Soruşturma evrakında ayrıca bir ambulans çağrıldığını ve sağlık görevlilerinin şüpheliye müdahale ederek canlandırmaya çalıştığını ancak onu kurtaramadığını ve olay yerinde öldüğünü belirtiyor.

AVM güvenlik görevlilerinden biri ölüme sebebiyet vermekten tutuklandı.

Diğer güvenlik görevlisine ne olduğu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Adli otopsi sonucu, 30 yaşındaki şüphelinin göğüs kafesi üzerindeki sıkışmaya bağlı olarak öldüğü ve bunun akciğerlere hava girmesini engellediği şeklinde açıklandı.

Ceza avukatı Mario Spangenberg yerel gazete ‘Telemundo’ya şunları söyledi: “Bu, açıkça şiddet uygulayacak bir şekilde, eğitimli olmayan ve kanuni sınırların ne olduğunu bilmeyen güvenlik görevlileri tarafından yapılan bir uygulamadır.”

Soruşturma devam ediyor.

Orijinal habere bu linki (https://viraltab.news/security-thugs-suffocate-man-shouting-i-cant-breathe/) kopyalayıp adres çubuğuna yapıştırarak ulaşabilirsiniz.

 

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.