Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

3. Havalimanına İlk Etapta 3-4 Bin Güvenlik Uzmanı Alınacak

3. Havalimanına İlk Etapta 3-4 Bin Güvenlik Uzmanı Alınacak

“Rekorlara imza atan bir havalimanının güvenliği de önemli, bu konuda neler yapılıyor?” şeklinde soru yönelttiğimiz İGA Havalimanı İnşaatları CEO’su Yusuf Akçayoğlu, “Dünyada nasıl güvenlik uygulanıyorsa onlar uygulanacak.”

 

blank

blank

En iyi güvenlik cihazları alındı. Yüz tarama sistemleri olacak. Şüpheli kişi bu sistemle tanımlanabilecek. Sahipsiz bir çanta olursa hemen bildirilecek. Son teknoloji sistemi burada kullanılacak.

3. Havalimanına İlk Etapta 3-4 Bin Güvenlik Uzmanı Alınacak02

Güvenlik konusuna yolcu deneyimi çerçevesinde yaklaşıyor ve bu konuda teknolojinin önemine inanıyoruz. Havalimanın büyük olması teknolojiyi doğru olarak kullanmamızı gerektiriyor. Bu bakımdan İstanbul Yeni Havalimanı‘nda mobil işaret, yüz ve ses tanıma ya da diğer kişisel bilgilerle işlem yapabilecek makinelerin, check-in ya da bagaj teslim noktalarında kullanımı mümkün olacak.

3. Havalimanına İlk Etapta 3-4 Bin Güvenlik Uzmanı Alınacak02

Yanı sıra ilk etapta güvenliğin sağlanması için 3-4 bin arasında güvenlik uzmanı alınacak” diyor.

3. Havalimanına İlk Etapta 3-4 Bin Güvenlik Uzmanı Alınacak03

Akçayoğlu, güvenlik konusunda bir ilkin daha yeni havalimanında olacağını kaydederek ekliyor: İstanbul Yeni Havalimanı, dışarıyla ilişiğini kesecek güvenlik çemberinin uzunluğu ile de dünyanın en büyüğü olacak. Ataşehir ve Beylikdüzü arasındaki mesafeye eşdeğer uzunlukta bir güvenlik çemberi kurulacak. Öncesinde tespit edilecek şüpheli durumlar. Binanın kompakt olmaması bize avantaj, mesafe var, bağlantı yolları var, tespit daha kolay olacak.

3. Havalimanına İlk Etapta 3-4 Bin Güvenlik Uzmanı Alınacak01


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ