Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

720 bin taşeron işçiye kadro

720 bin taşeron işçiye kadro

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, taşeron işçilerin kadroya alınması konusunu birinci öncelikli hale getirdi.

FETÖ başta olmak üzere terör örgütü üyeliği dolayısıyla kamudan ihraç edilen, açığa alınanların sayısı 120 bine ulaşırken; kamu personel rejimine 6 ay içinde neşter vuruluyor.

blank

blank

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamu personeli rejiminde güvenin sarsılmadığı, şeffaf bir düzenleme yapacaklarını söyledi.

Müezzinoğlu, kamuda dokunulmaz, imtiyazlı uygulamaların son bulacağı mesajını verdi. Kamu personel rejimine ilişkin reform paketi için 6 aylık bir takvim öngördüklerini belirten Müezzinoğlu, yeni düzenlemelerle sistematik imtiyazların son bulacağı mesajını verdi.  Kamu personeli reformuna yönelik çalıştayların sürdüğünü anlatan Müezzinoğlu, taşeron işçilerin de bu kapsamda değerlendirilmesinin birinci öncelikleri olduğunu söyledi.

Asıl Ve Yardımcı 720 Bin Personel

Kamuda asıl ve yardımcı işi yapan 720 bin taşeron işçi Kamu Personel Rejimi’ne dahil edilecek. Asıl işleri yapanlar kadroya alınacak, yardımcı işlerde çalışanların da özel statülü sözleşme ile kamuda istihdamı öngörülüyor. Kamuda performans değerlendirme sistemi oluşturulacak.

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar Akin dedi ki:

    Eee yine asil ve yedek olarak ayrim yapilmis.asil ve yedek arasinda ayrim olmayacakti hani

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.