Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Akar: Taşeron, kadro bekliyor!

Akar: Taşeron, kadro bekliyor!
blank blank

Taşeron işçilerin kadroya alınmaması konusunu Meclis gündemine taşıyan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Sözünüzün üzerinden 10 ay geçti, neyi bekliyorsunuz?’’ diye sordu.

 

Türkiye Nisan ayında gerçekleşecek olan Anayasa değişikliğine ilişkin referanduma hazırlanırken AKP’nin 1 Kasım seçimleri öncesi en büyük vaatlerinden olan taşeron işçilerin kadroya alınması konusunda halen gerekli adımlar atılmadı. Konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, AKP’nin seçim beyannamesine ve dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun sözlerini hatırlattı.

NEYİ BEKLİYORSUNUZ?

Akar, 22 Mart 2016 tarihinde dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun sözlerine dikkat çekerek, ‘’Asıl ve yardımcı işlerde çalışanları kadroya kamuya alıyoruz. Taşeronların kamuda istihdam edilmesine yönelik çalışmaları tamamladık. Maliye Bakanlığımız çalışmaları yürüttü ve kanun tasarısı taslağı hazırlandı, önümüzdeki günlerde netleştireceğiz.’’ sözlerinin üzerinden 10 ay geçti iktidar olarak neyi bekliyorsunuz’’ dedi.

VATANDAŞIN AKLI İLE DALGA GEÇMEYİN

Akar şöyle devam etti: ‘’1 Kasım seçimleri öncesi ve 10 ay önce müjde olarak verilen taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin sözlerin sürekli ötelendiğini belirterek dönemin Başbakanı çalışmalarımızı tamamladık önümüzdeki günlerde Meclis de yasalaşacak derken, Mecliste konuya ilişkin verilen soru öneregelerine Maliye Bakanlığınca çalışmaların sürdürdüğünü belirtmesi vatandaşlarımızın aklı ile alay edilmesidir.’’ Akar, Maliye Bakanı Ağbal ve Çalışma Bakanı Müezzinoğlu’nun cevaplaması istemi ile verdiği soru önergesinde taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin yasal değişikliğin ne zaman Meclis gündemine alınacağının açıklanmasını istedi.(astakoshaber)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ