Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Artvin Devlet Hastanesi’nde Taşeron İşçilerin Kadro Heyecanı

Artvin Devlet Hastanesi’nde Taşeron İşçilerin Kadro Heyecanı

 Artvin Devlet Hastanesi’nde, taşeron işçilerin kadroya geçişleri ile ilgili süreç başladı.Binlerce taşeron işçinin yıllardır beklediği kadro umudu, hükümetin yayınladığı 696 Sayılı KHK ile somutlaştı.

 

blank

blank

Yeni yılın ilk gününde de ’Taşeron Personelin Kadroya Geçiş Usul ve Esasları’ Resmi Gazete’de yayınlandı. Düzenleme ile Artvin Devlet Hastanesinde çalışan taşeron işçilerin daimi kadroya geçişi için yasal süreç te resmen işlemeye başladı.Hastanenin konferans salonunda düzenlenen toplantıda SGK İl Müdürü Kahraman Derici, İşKur İl Müdürü Cevdet Ertürk ve İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın tarafından kadro alacak işçilere süreçle ilgili bilgiler verildi, işçilerin soruları cevaplandırıldı.

Taşeronlara müjdeyi önce rüyasında almış, Artvin Devlet Hastanesi’nde çalışan ve 5,5 yıldır kadro bekleyen Lale Aksakal, başından geçen ilginç olayı anlattı. Aksakal, “Cumhurbaşkanımızın açıklama yaptığı gün evdeydim, uyuyordum. Rüyamda İl Sağlık Müdürü İrfan Bey yemekhaneye gelmiş, yemekhanede bir masada oturuyor önü ekmek dolu. ‘Lale hanım buraya gelir misiniz’ dedi, bende ‘Buyurun hocam dedim, sonra bana ’Sana çok müjdeli bir haberim var’ dedi. O sırada da telefon çaldı, o telefonla uyandım. Telefon eden arkadaşım ‘Biliyor musun Cumhurbaşkanımız açıklama yaptı kadro geliyor’ dedi. O gün benim için gerçekten büyük bir sürprizdi. Rüyam, arkadaşımın araması falan o günü hiç unutamam” ifadelerini kullandı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ