Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Asgari Ücret Tespit Komisyonu Bugün İkinci Kez Toplandı

Asgari Ücret Tespit Komisyonu Bugün İkinci Kez Toplandı

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci kez toplandıANKARA – Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2018 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirleyebilmek adına bugün ikinci toplantısını yaptı.

 

blank

blank

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2018 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirleyebilmek adına bugün ikinci toplantısını yaptı.
İşçi, işveren ve hükumet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2018’de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında ikinci toplantısını Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder başkanlığında yaptı.

Türk-İş‘in ev sahipliğindeki toplantıda, Komisyon Başkanı Önder, toplantıda Kalkınma Bakanlığı’nın ve TÜİK’in asgari ücrete yönelik hazırlanan raporların sunumunu dinleyeceklerini ve bu konuda tarafların görüşlerini alacaklarını belirterek, “Bir sonraki toplantımızı TİSK’te yapacağız. O toplantımızda da Kalkınma Bakanlığımızın nihai raporunu dinleyeceğiz. Bizde Çalışma Bakanlığı olarak geçmişten günümüze asgari ücretlerle ilgili kısa bir çalışma yaptık. Onu da komisyon üyelerine sunacağız” ifadelerini kullandı. Önder, bir sonraki toplantının ise 22 Aralık’ta saat 15.00’te TİSK’te olacağını bildirdi.
Konuşmaların ardından, Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı basına kapalı yapıldı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ