Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Bakan Mehmet Müezzinoğlu’ndan taşeron işçilerle ilgili açıklama!

Bakan Mehmet Müezzinoğlu’ndan taşeron işçilerle ilgili açıklama!
blank blank

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Müezzinoğlu taşeron işçilerle ilgili olarak ‘Kamu çalışanı reformu önceliğimiz’ dedi.

 

Dün katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmede bulunan Bakan Müezzinoğlu, 1 milyon işsize iş arayan insana 10 milyarlık desteği planladıklarını ve bu yıl 300 bin kişiye destek vereceklerini açıkladı. Müezzinoğlu ayrıca aktif iş gücüne destek verileceğini ve çalışan sayısını artırana da destek verileceğini belirtti.

Emeklilikte yaş sınırına da değinen Müezzinoğlu, “Ortalamamız şu anda 52. OECD ülkelerinde böyle bir rakam yok. Reel olandan yana olmamız lazım. Bu rakamı 65′ taşıyacağız” dedi.

Kamu çalışanı reformunun öncelikleri arasında olduğunun altını çizen Müezzinoğlu, “Türkiye’nin en temel sorunlarından biri. Önümüzdeki 1-2 sene içerisinde yapılırsa Türkiye muasır medeniyetler seviyesine çıkacaktır. Liyakati de değerlendirecek çalışmalar yapıyoruz. Devlete girmek isteyenlere neden dediğimizde, garanti, güvencesi yüksek ve rahat deniliyor. Ama garanti ve güvencede olması gereken aslında 80 milyon. Kamuda çok başarılı olanları özel sektör hemen alır. Kamuda çok başarılı olmanın yolunu da açmalıyız teşvik etmeliyiz. Mevzu sadece güvence ve rahatlıksa muasır medeniyetler seviyesine çıkamayız” diye konuştu.

Bakan Müezzinoğlu’nun değindiği konu başlıklarından biri de sağlık sigortası oldu. Müezzinoğlu şu ifadeleri kullandı: “Türkiye sağlık sigortasında dünyada neredeyse örneği olmayan tek ülke. Yüzde 99,5 istediği hastaneden sağlığa ulaşabiliyor, farklı alternatiflere yönelebiliyor. Sağlık sigortası için toplanan primler harcamayı karşılıyor açık yok. Emeklilerdeki yük nedeniyle hazineden destek alıyoruz. Bizim sağlık uygulamalarının da yeni vizyonlar için Sağlık Bakanlığı ile entegre olarak yeni çalışmalar yapacağız”


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ