Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Başbakan Yıldırım: Asgari ücret 2017’de vergi dilimine girmeyecek

Başbakan Yıldırım: Asgari ücret 2017’de vergi dilimine girmeyecek

Başbakan Yıldırım, bin 404 lira olarak belirlenen yeni asgari ücretin 2017 yılında vergi dilimine dahil olmayacağını söyledi. Yıldırım, “Asgari ücret Ocak’ta da Aralık’ta da bin 404 lira olacak, vergiden bir kayıp olmayacak” diye konuştu.

 

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu heyetini kabul programında konuştu.

Başbakan Yıldırım’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Bugün, yıllardır devam eden Suriye’deki kanı durduracak önemli bir ateşkese, Rusya Federasyonu ile birlikte imza koyduk. Ümit ederiz ki bu, Suriye’de yaşanan acıların son bulması için başlangıç olur.

Kriz algısı oluşturmaya yönelik faaliyetler var

“Küresel bütün olumsuzluklara rağmen Türkiye dimdik duruyor. Bu yıl dünya ekonomisinde daralma var. ABD seçimleriyle birlikte kurlarda oynama var. Tüm olumsuzluklara rağmen bu yıl 410 bin vatandaşımıza iş sağladık. Kriz algısı oluşturmaya yönelik faaliyetler var.

2017 her bakımdan ülkemiz için daha güzel günleri birlikte yaşayacağımız yıl olacak. 2017’de Türkiye hem yatırım hem üretim hem istihdam hem de ihracat konularında bütün gayretini, bütün imkanlarını ortaya koyacak.

Asgari ücret bin 404 lira
nın altına düşmeyecek

Asgari ücret bin 404 lira olarak belirlendi. Geçen yıl olduğu gibi işverenin pirim yüküne katkı sağlamaya devam edilecek. Asgari ücret 2017’de vergi dilimine girmeyecek. Vergi diliminden dolayı asgari ücret bu rakamın altına düşmeyecek. Asgari ücret Ocak’ta da Aralık’ta da bin 404 lira olacak, vergiden bir kayıp olmayacak.

Kürt ile Türk’ü birbirine düşürmek isteyen kalleş PKK’dır

Bazen diyorlar ki ‘Siz Kürtler’e karşı mısınız?’ Kardeşim, aklınızı başınıza alın, Kürt-Türk kardeş, bunları birbirine düşürmek isteyen de kalleştir, bu kalleş de PKK’dır. Bunların, bu alçakların, Kürt-Türk diye bir derdi, sorunu yok. Sorun, Kürtler’in de Türkler’in de hayatını karartan, geleceğine ipotek koyan bu alçak terör örgütüdür, sorun budur. Bu sorunu da memleketin gündeminden çıkartacağız, buna ahdettik.

Ümit ederiz ki ABD çapulcularla iş tutmaktan vazgeçer

Ümit ederiz ki yeni Amerikan yönetimi burada, Türkiye’nin müttefikliğinin değerini daha iyi anlar, burada çapulcularla iş tutmaktan vazgeçer. Amerika’ya yakışmıyor. Amerika’ya yakışan, yıllardan beri stratejik ortağı olan, NATO’da, bölgede her zaman birlikte hareket eden Türkiye ile terör konusunda da başka konularda da uyumlu bir çalışma ortaya koymaktır. Yeni yönetimin bu konuda daha müspet adımlar atacağına inanıyoruz, bunu bekliyoruz.

Anayasa değişikliği teklifi

HSYK ile ilgili bir düzenleme var. Bu düzenlemenin esası da hakimleri yarıştırmaktan vazgeçiyoruz. Hakimlerden HSYK’ya üye seçeceğiz, Türkiye’de sanki seçim yapılıyormuş gibi herkes adaylarına destek olmak için kapı kapı geziyor, o ara memleketin dosyaları kalıyor. Vatandaş bekliyor ki dosya görüşülsün de karar çıksın, hak getire. Bir de seçimi kaybederse onun üzüntüsünden üç ay daha bakamıyor dosyalara. Olan vatandaşa oluyor.”


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ