Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Dünya devi toplatma kararı aldı! Su ısıtıcı krizi

Dünya devi toplatma kararı aldı! Su ısıtıcı krizi

ABD’nin önde gelen küçük mutfak aletleri markalarından Whirlpool, dünya genelinde ürettiği ve piyasaya sürdüğü 310 bin su ısıtıcısını (kettle) güvenlik gerekçesiyle geri toplayacağını açıkladı.

Dünya devi toplatma kararı aldı! Su ısıtıcı krizi

blank

blank

Dünya çapında ve özellikle ABD’de küçük mutfak aletlerinin önde gelen markalarından Whirlpool, tutma saplarının sorunlu olduğu gerekçesiyle piyasadaki 310 bin su ısıtıcısının geri toplatılacağını duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada, geri toplatılacak 310 bin kettle’ın, Whirlpool’un KitchenAid alt markasına ait 1.7 litrelik Ocak 2013-Haziran 2017 üretimi modeller olduğu belirtildi. Açıklamada, bu modellerin Avrupa’da, Ortadoğu’da ve Afrika’da satıldığı bilgisi de yer aldı.

Küçük mutfak aletleri devi, kararın müşterilerden gelen şikayetler üzerine alındığını bildirdi. Birçok müşteri, içinde su kaynattıktan sonra kettle’ın sapının koptuğundan ve üzerlerine kaynar su dökme tehlikesi atlattıklarından bahsetti. Şirketten yapılan açıklamada, “Hali hazırda bu modeli kullanan müşterilerimizden kettle’larını hiçbir ücret ödemelerine geri kalmadan yeni bir model karşılığında iade etmelerini rica ediyoruz” denildi.

 

ABD’li şirketin çatısı altında üretilen Hotpoint, Creda ve Indesit marka çamaşır kurutma makineleri, İngiliz milletvekilleri tarafından yüksek yangın riski taşıdığı gerekçesiyle eleştirilmişti. İngiltere’nin başkenti Londra’da, geçen yıl 71 kişinin hayatını kaybettiği korkunç bina yangınının da Whirlpool yapımı bir buzdolabından kaynaklandığı bildirilmişti.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ