Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Eğer vatandaş isterse emekli maaşlarını 2 bin ya da 2 bin 500 TL’ye kadar alabilir

Eğer vatandaş isterse emekli maaşlarını 2 bin ya da 2 bin 500 TL’ye kadar alabilir

Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar: “Eğer vatandaş isterse emekli maaşlarını 2 bin ya da 2 bin 500 TL’ye kadar alabilir”

 

blank

blank

Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar, “Eğer vatandaş isterse emekli maaşlarını 2 bin ya da 2 bin 500 TL’ye kadar alabilir. Bunu da son 3,5 yıl çalıştıkları maaşın üzerine yüzde 25 koyarak, artırarak devam ettirdikleri takdirde 2 bin ile 2 bin 500 TL arasında emekli maaşlarını alabilecekler” dedi.

Nacar, çalışanların, emekliliklerine 3,5 yıl kala SGK’ya ödenen primi emekli olana kadar yüzde 25 artırarak ödedikleri takdirde, 2 bin ile 2 bin 500 TL arasında maaş alabileceklerini belirtti.

“Eğer vatandaş isterse emekli maaşlarını 2 bin ya da 2 bin 500 TL’ye kadar alabilir”

Çalışanların, emekliliklerine 3,5 yıl kala ödedikleri primi artırarak yüksek emekli maaşı alabileceklerine vurgu yapan Nacar, “Çalışma yılını 20 ve 25 yıl olarak, kadın ve erkek olarak ayırıyoruz. Ben burada son 3,5 yıl kavramına çok dikkat edilmesi gerektiğini söylüyorum. Eğer vatandaş isterse emekli maaşlarını 2 bin ya da 2 bin 500 TL’ye kadar alabilir. Bunu da son 3,5 yıl çalıştıkları maaşın üzerine yüzde 25 koyarak, artırarak devam ettirdikleri takdirde 2 bin ile 2 bin 500 TL arasında emekli maaşlarını alabilecekler” diye konuştu.(iha)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.