Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Evlilik sebebiyle işten ayrılan kadın tazminat alabilir mi?

Evlilik sebebiyle işten ayrılan kadın tazminat alabilir mi?

Evlenen kadın işten ayrılmaya karar verirse tazminatını alabiliyor mu? Sosyal Güvenlik uzmanı Ali Tezel çalışanların merak ettiği bu sorunun yanıtını verdi.

 

blank

blank

Evlenen kadınlar ne zaman tazminatını alıp işi bırakabilir? Tazminat almak için kaç ay çalışmamız gerekir? Çalışma hayatı ve sosyal güvenlik konularında en uzman isimlerin başında gelen Sosyal Güvenlik Müşaviri Ali Tezel bu soruları yanıtladı.

1475 sayılı iş kanununun yürürlükte olan 14. maddesi gereğince bir iş yerinde çalışırken evlenen kadınlar, o iş yerinde bir yıldan fazla sürede çalışıyorlarsa ve nikah tarihinden itibaren bir yıl içinde evlilik sebebiyle işlerini bırakırlarsa iş yerinden kıdem tazminatı alma hakkını elde ederler.(internethaber)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ



ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.