Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Futbolcular bildiri yayınladı sosyal medya karıştı

Futbolcular bildiri yayınladı sosyal medya karıştı

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği’nin, futbolcuların yaşadığı “zorluklara” değindiği bir yazıyı paylaşması sosyal medyada alay konusu oldu.

 

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği’nin, futbolcuların yaşadığı “zorluklara” değindiği bir yazıyı paylaşması sosyal medyada alay konusu oldu.

Dernekten yapılan açıklamada yazı, “Türkiye’de futbol dünyası içinde her zaman tartışma konusu olan ve sürekli ‘ne kadar zor olabilir ki?…’ bakış açısıyla lanse edilen futbolcu olmaya dair güzel bir yazı paylaşmak istedik. Bir üyemiz tarafından bize ulaştırılan ve ‘Türkiye’de futbolcu olmanın’ zorluklarını aktaran cümlelerde futbolcu kardeşlerimiz ile büyüklerimizin ne anlatmak istediğimizi sonuna kadar anlayacaklarını bildiğimizi, ‘futbolcu olmak çok kolay’ bakış açısına sahip olanların ise bu düşüncelerini bir kez daha gözden geçirmelerini sağlayacak yazımız aşağıdaki şekildedir…”ifadeleriyle kamuoyuna duyuruldu.

Ancak Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği’nin, Twitter hesabından “Türkiye’de futbolcu olmak kolay diyenlere…” yazarak paylaştığı görsel sosyal medyanın gündemine oturdu.

İnsanların asgari ücretle hayat mücadelesi verdiği ortamda milyon dolarlar kazanan futbolcuların hayatın ve futbolun “zorluklarından” şikayetçi olmasına tepki gösterildi. Yapılan yorumlarda alt liglerde futbolcu olmanın zor olduğu, ancak oralarda dahi binlerce lira para kazanan futbolcuların oynadığına dikkat çekildi.

Süper Lig’te top koşturan sporcuların böyle bir zorluk çekmediklerini belirterek tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları sert ifadeler paylaştı.(odatv)

İşte o açıklama ve gösterilen tepkiler:

 

Futbolcular bildiri yayınladı sosyal medya karıştı01

 

Futbolcular bildiri yayınladı sosyal medya karıştı02

 

Futbolcular bildiri yayınladı sosyal medya karıştı03

Futbolcular bildiri yayınladı sosyal medya karıştı04

 

Futbolcular bildiri yayınladı sosyal medya karıştı05

 

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ