Özel Güvenlik Sitesi

Hak-İş 696 sayılı KHK ile kadro alan çalışanlara bir mesaj yayınladı

Hak-İş 696 sayılı KHK ile kadro alan çalışanlara bir mesaj yayınladı

Hak-İş  696 sayılı KHK ile kadro alan çalışanlara bir mesaj yayınladı.

 

ÖZEL GÜVENLİK HABER –  Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan sendikanın sitesinden yayınladığı mesajda 696 sayılı KHK ile kadroya geçen çalışanlara seslendi. Hak-İş Genel Başkanı yaptığı açıklamada;

 

“Sendikalı mücadelemizin en büyük başarılardan bir tanesi taşeron şirketlerde çalışan ve sayıları bir milyona yaklaşan arkadaşlarımızın kadro alma başarısıdır. Az sayıda arkadaşlarımızın kadro alamaması bizi üzmüştür elbette, bu arkadaşlarımızın da kadrolarının alınması konusundaki çabalarımız sürdürülmektedir. Hak İş olarak kadro alan arkadaşlarımızın ekonomik, sosyal haklarının geliştirilmesi, yükseltilmesi ile bu konuda yeni haklar elde etmesi mücadelemiz, 2017 tarihinden bu tarafa eksiksiz bir şekilde devam etmektedir.

 

Bu süreçlerin her aşamasında gerek Yüksek Hakem Kurulu’ndan toplu sözleşmenin çıkarılması, gerekse yeni serbest toplu pazarlık haklarının kullanması konusunda büyük bir çabamız olmuştur. Buradan hareketle kararnamede 30.06.2020 tarihinde sona erecek olan kanun hükmünde kararname toplu sözleşmenin yüksek hakemden yapılma süreci O tarihte sona erecek olmasına rağmen Bizler, bu süreci 2019 yılında başlattık ve birçok yerel yönetim biriminde belediyelerde toplu sözleşmeleri imzalama başarısını elde ettik. Kamuda çalışan arkadaşlarımızın serbest toplu pazarlık haklarının sağlanacağı 1 Kasım 2020 tarihininde öne çekilmesi için büyük bir çabamız büyük bir mücadelemiz olmuştur.

 

Ne yazık ki henüz istediğimiz noktaya gelemedik. Ancak, kamuoyunda bir kısım çevrelerin Hak-İş‘e yönelik algı operasyonu yaptıklarını ve bu konuda Hak-iş’in  söylemediği, konuşmadığı, yazmadığı,  ifade etmediği hususların sanki varmış gibi kamuoyunda yayılmaya çalışmasını esefle öğrenmiş durumdayız, Hak-İş  olarak 1 Kasım 2020 tarihinin uzatılmasını değil, tam tersi bu tarihin daha öne çekilmesi için müteahhit defalar muhataplarımıza talepte bulunduk buna rağmen bu konuda arzu ettiğimiz neticeyi alamadım. Ancak bütün çalışmalarımızı 1. Kasım 2020 tarihinde yapacağımız toplu sözleşmelere ayırmışken, bu sürecin Hak-İş tarafından iki yıl daha ertelenmesi, uzatılması gibi suçlamalar bizi gerçekten, derinden üzmüştür.

 

Bu iftirayı atanlar bu yalanı yalanı söyleyenler bu haksız suçlamayı yapanlar elbetteki mahcup olacaktır. Hak-iş olarak bir kez daha buradan sizlere sesleniyorum. Mücadelemizin kahramanları olarak bugüne kadar bizimle beraber bu mücadelenin yanında yer aldınız, sizlere teşekkür ediyorum. Bu suçlamaları yapanların, suçlamalarını iftiralarını lütfen dikkate almayın. Hak-İş’in kayıtları Hak-İş’in konuşmaları, hak-iş’in yazdıkları kendi sayfamızda yer almaktadır. Lütfen burayı dikkate alın ve bu yalanlara, bu iftiralara bu suçlamalara asla ve asla prim vermeyelim. Hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Yolunuz açık geleceğimiz aydınlık olsun.” ifadelerini kullandı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ