Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

İşsizlik ve Kısa Çalışma ödeneği ödemeleri bugün başlıyor

İşsizlik ve Kısa Çalışma ödeneği ödemeleri bugün başlıyor

Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mayıs ayına ilişkin İşsizlik ve Kısa Çalışma ödeneği ödemelerinin bugün başladığını duyurdu.

blank

blank

Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “İşsizlik ve Kısa Çalışma ödeneği ödemeleri bugün başlıyor. Mayıs ayına ilişkin ödemeler 1-5 Haziran tarihleri arasında yapılacak” dedi…

Bakan Selçuk, Covid-19 tedbirleri kapsamında 5 Haziran tarihinde yapılması gereken Mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin erkene alınarak, bugünden itibaren T.C. Kimlik Numaralarının son hanesine göre hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırılacağını duyurdu.

Korona virüsle mücadele sürecinde vatandaşların evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için ödemelerin başvuru sürecinde bildirilen banka hesaplarına yatırılacağını aktaran Bakan Selçuk, sistemde IBAN bilgileri bulunmayanların da PTT üzerinden ödemelerinin yapıldığını hatırlattı.

Mayıs ayına ilişkin ödemeler 

Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında tüm toplum kesimlerini desteklemeye devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk, “Mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri, yoğunluğun önlenmesi amacıyla 1-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Buna göre; T.C. Kimlik Numaralarının son hanesi; 0 olanlara 1 Haziran’da, 2 olanlara 2 Haziran’da, 4 olanlara 3 Haziran’da, 6 olanlara 4 Haziran’da, 8 olanlara da 5 Haziran’da ödemeler yapılacak” açıklamasını yaptı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.