Milanoo WW
Aliexpress WW
Özel Güvenlik Sitesi

Kadro Alamayan Taşeron İşçiler Yeniden Meclis Gündemine Taşındı

Kadro Alamayan Taşeron İşçiler Yeniden Meclis Gündemine Taşındı

Yüzde 70 kriterinden dolayı kadro alamayan ve mağduriyet yaşayan 1 milyona yakın işçinin durumu, Milletvekili Tuba Vural Çokal, tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşındı.

 

Geçtiğimiz günlerde araştırma önergesi ve soru önergesi ile taşeron işçilerin sorunlarını meclise taşıdığını belirten Dr.Çokal, % 70 şartına takılan ve kadro alamayan taşeron işçilerin, Belediye-İl Özel İdare şirket işçilerinin, joker elemanların ve kadro alıp da sadece %4’lük zam oranına tabi tutulan işçilerin taleplerini TBMM Genel Kurulunda dile getirdi.

Dr. Çokal, eşit işe eşit ücret söyleminden yola çıkarak kadroya geçen işçilere asgari ücret üzerinden maaş uygulaması son bulmalı, enflasyon farklarının da maaşlara yansıtılması gerektiğine vurgu yapan Çokal, taşeron firmalara verilen kar payının doğrudan işçilere verilmesi gerekmektedir dedi.

“Bu yanlış uygulamanın işçilerin tamamının 2019 yılında yapılacak olan kamu iş toplu sözleşmesine dahil edilmesiyle sona erdirilmesi gerekmektedir. ” diyerek konunun takipçisi olacağını açıkladı.

Özel güvenlik görevlisi Şahbaş nakledilen böbrekle yaşama tutundu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ