Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Kocaeli’de TYP kapsamında 200 özel güvenlik görevlisi alınacak

Kocaeli’de TYP kapsamında 200 özel güvenlik görevlisi alınacak
blank blank

Kocaeli’nin 12 ilçesinde bulunan okullarda çalıştırılmak üzere 200 güvenlik görevlisi alımı yapılacak.

 

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda TYP kapsamında yapılan planlamaya göre, Türkiye İş Kurumu tarafından yaklaşık 9500 kişinin faydalanacağı ve bütçesi tahsis edilen programlar dahilinde Kocaeli’de de 200 özel güvenlik personeli alımı için hazırlıklar başlatıldı.

Program kapsamında Kocaeli’nin 12 ilçesinde toplam 200 özel güvenlik personelinin görevlendirilmesi planlanıyor, bu programa başvurular ise 16-20 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

TYP programında tüm yurtta yayınlanan başvuru şartları aynı, bu şartların içinde ise, ilk defa güvenlik mesleğinde çalışacak olanlara öncelik verilmesi dikkati çekiyor.

Programın dikkat çeken bir başka yönü ise dönemlik işçi alımına benzer bir alımın yapılması, çünkü güvenlik görevlilerinin çalışmaya başlayacağı tarih 6 Kasım 2017, çalışmanın sona ereceği tarih de 15 Haziran 2018 olarak belirlenmiş, özetle 8 aylık bir dönemi kapsıyor. Bir sonra ki yıl aynı personelin yeni eğitim-öğretim yılında işe devam edip edemeyeceği, yeniden müracaat alınıp yeni görevlendirme mi yapılacağı gibi konularda ise bir netlik henüz yok, ancak istihdam açısından bakıldığında TYP’nin birçok iş arayana kapı araladığı da bir gerçek.

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ