Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 10 bin güvenlik görevlisi personel alım şartları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 10 bin güvenlik görevlisi personel alım şartları
blank blank

Bakan Sarıeroğlu, okullardaki güvenliğin tam anlamıyla sağlanabilmesi adına güvenlik görevlisi alımlarının yapılacağını duyurdu. Bakan açıklamasında, 10 bin güvenlik görevlisi alımı yapılacağını ifade ederek; sürecin başlaması halinde kamuoyuna tekrar duyurunun yapılacağını ifade etti. Yakın tarihte başvuru süreçlerinin başlaması beklenen 10 bin güvenlik görevlisi alımı için, vatandaşlar sabırsızlıkla beklemektedir. 10 bin güvenlik görevlisi alımı için ilanlar İŞKUR üzerinden yayımlanacak ve adaylar başvuru işlemlerini öncelikli olarak resmi web site adresi olan www.iskur.gov.tr adresinden ve daha sonra İŞKUR il/ilçe müdürlüklerinden gerçekleştireceklerdir.

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okullarda görev almak üzere 10 bin güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirecektir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından müjdelenen alıma yönelik tüm detaylar haberimizde… Bilindiği üzere eğitim ve öğretimin başlamasıyla beraber, okullardaki eksikliklerin giderilmesi için de çalışmalar halen yürütülüyor. Okullarda eğitimin sürekliliği, güvenliği gibi konularda çalışmalar noktasında önemli bir gelişme de kamuoyuna aktarılıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından da müjdeli bir haber gündeme yansıtıldı.

Başvurular nereden ve nasıl yapılacak?

10 bin güvenlik görevlisi alımı için ilanlar İŞKUR üzerinden yayımlanacak ve adaylar başvuru işlemlerini öncelikli olarak resmi web site adresi olan www.iskur.gov.tr adresinden ve daha sonra İŞKUR il/ilçe müdürlüklerinden gerçekleştireceklerdir. Yayımlanan ilanlarda adayların güvenlik görevlisi sertifikasının bulunması zorunlu kılınacak ve belirli kriterler getirilecektir.(Akşam)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ