Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Taşeron işçiler referandumdan önce kadroya geçirilmesi için hedef 720 bin imza

Taşeron işçiler referandumdan önce kadroya geçirilmesi için hedef 720 bin imza

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da açıkladığı gibi taşerona kadroya geçirilmesi ile ilgili olarak çalışmaların Referandum sonrası değil öncesi yapılması isteniyor. 100’binlerce taşeron 720 bin imza için kampanya başlattı.

 

15 aylık aradan sonra ve yapılan 10’larca TAŞERON AÇIKLAMASINDAN sonra halen elle tutulur bir çalışma olmamasından dolayı 100 binlerce taşeron sosyal medyada örgütlendi ve hiçbir siyasi yapılanmaya girmeden haklı mücadelelerini 81 il bazında yürütmeye başladılar.

Referandum sonrası! Taşeron konusunda yetkililerin referandum sonrasına ve kamu reformu çalışmasından sonraya kalmasını istemeyen taşeron işçiler bu durumdan şikayetçi. Hükümet tarafı olarak hem kolay bir çalışma olmadığı için hem de kamu reformu ile kamu çalışanları için köklü bir değişiklik yapılması planlanıyor. Yapılacak çalışmaların da referandum sonrasında ve daha uzun bir sürede çözüme kavuşulması hedefleniyor.

Referandum öncesi! İşçiler ise referandum sonrasına kalacak bir meselenin çözüme kavuşması açısından oldukça güç olduğu kanaatindeler. 15 aydır çözüme kavuşturulamayan ve kavuşması da şu an itibarı ile zor görünen bir sorunun hızlandırılması için 100 binlerce taşeron işçi kolları sıvadı. Şu an itibarı ile Sosyal Medyada sayıları 128 bin 708 kişiye ulaşan ve kampanya başlatan Taşeronlar tüm yurt genelinde birleşerek istedikleri kadro için mücadele başlattılar.

Özel Sözleşmeli Personel! En önemli sorunlardan biri de taşeronların kesinlikle kabul etmediği işçi kadrosundan farklı olarak özel sözleşmeli bir statü verilecek olması. Bu kadroya geçebilmek için de üstelik bir sınav yapılacak olması da cabası.

Taşerona kadro çalışmasında sona gelindiği açıklamalarını değil TAŞERONA KADRO’nun koşulsuz ve şartsız olarak verilmesidir. Bu kapsamda taşeronlar büyük Ankara buluşması için hazırlık yapmaya ve kadro taleplerini imza kampanyasıyla resmileştirme gayretindeler. Aşağıdaki bağlantıda ilgili kampanya internet sitesine ulaşabilir ve destek verebilirsiniz. Kampanya sitesi için TIKLAYINIZ.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ