Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Taşeron son dakika 18 Eylül: Çalışma Bakanı’ndan taşerona kadro açıklaması heyecan yarattı!

Taşeron son dakika 18 Eylül: Çalışma Bakanı’ndan taşerona kadro açıklaması heyecan yarattı!

Taşeron son dakika haberine göre Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, taşeron işçilere kadro çalışmasının devam ettiğini ve en yakın zamanda sonlandırılacağı söyledi. Taşeron işçiler, aylardır hükümetten kadroya ne zaman geçeceklerine dair müjdeli haber bekliyorlardı. Bakanın bu açıklaması, taşeron işçiler arasında ümit verici olarak görülüyor. Peki taşeron işçilere kadro ne zaman gelecek? İşte 18 Eylül taşeron son dakika haberleri…

 

Taşeron işçiler ve kadroya geçişleri hakkında son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Önce Çalışma Bakanı tarafından, daha sonra ise Cumhurbaşkanı tarafından ayrı ayrı açıklamalar, taşeron işçiler de heyecan yarattı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, ‘Taşerondaki kardeşlerimizin kamudaki istihdam beklentilerini karşılayabilmek için Maliye Bakanımızla çok ciddi bir çalışma içindeyiz. Bu çalışmalarımızı kısa bir sürede tamamlayıp paylaşacağız.” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “İnşallah taşerondaki kardeşlerimizin kamudaki istihdamları ile ilgili beklentilerini de karşılayabilmek için Maliye Bakanımızla çok ciddi bir çalışma içindeyiz. Bu çalışmalarımızı kısa bir sürede tamamlayıp kardeşlerimizle paylaşacağız. İnşallah sıkıntılarına, beklentilerine yeni yasama döneminde yeni yıla girmeden cevap vermiş olacağız.” dedi.

TAŞERON SON DAKİKA: TAŞERON İŞÇİLERE blankKADRO MÜJDESİ

Hükumetin taşeronlarla ilgili politikasına da değinen Sarıeroğlu, “İnşallah taşerondaki kardeşlerimizin kamudaki istihdamları ile ilgili beklentilerini de karşılayabilmek için Maliye Bakanımızla çok ciddi bir çalışma içindeyiz. Bu çalışmalarımızı kısa bir sürede tamamlayıp kardeşlerimizle paylaşacağız. İnşallah sıkıntılarına, beklentilerine yeni yasama döneminde yeni yıla girmeden cevap vermiş olacağız. Yine çocuk işçilerle alakalı, mevsimlik tarım işçileriyle alakalı düzenlemeler yapacağız. Eskişehir’de de sayıları oldukça fazla. İnsan onuruna yakışır bir çalışmayla, yaşama şartlarıyla hayatın idamesi sağlanabilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI’NDAN TAŞERON İŞÇİ AÇIKLAMASI

Taşeron işçiler konusunda yöneltilen soru üzerine Erdoğan, “Bu konu tamamıyla şu anda Hükümetimizin gündeminde. Çalışmayı yürütüyorlar. Konuyla ilgili olarak da zannediyorum kısa bir süre içerisinde Sayın Başbakanımız gelinen noktayı açıklayacaktır diye düşünüyorum.” dedi.

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ