Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Taşerona kadro geliyor! Maliye Bakanı’ndan son dakika taşerona kadro açıklaması

Taşerona kadro geliyor! Maliye Bakanı’ndan son dakika taşerona kadro açıklaması

Milyonlarca taşeron işçisi, kadrolu pozisyonda çalışmak için büyük heyecanla taşerona kadro verilmesini bekliyor. Taşerona kadro konusunda yaşanan son gelişmeleri yakından takip eden vatandaşlar, merakla bekleyişini sürdürüyor. Peki taşerona kadro verilecek mi? Maliye Bakanı’ndan flaş açıklama!

 

Kadrolu pozisyonda çalışmak isteyen taşeron işçileri, taşerona kadro konusundaki yeni gelişmeleri araştırıyor. Çeşitli sektörlerde ve farklı meslek gruplarında taşeron olarak çalışan işçiler merakla taşerona kadro konusundaki son gelişmeleri takip ediyor. Peki taşerona kadro gelecek mi? Taşerona kadroda son durum ne? İşte taşerona kadroda son durum ve Bakan Ağbal’ın açıklamaları…

TAŞERONA KADRO GELECEK Mİ?

Son günlerin en çok merak edilen konularından olan taşerona kadro konusu, milyonlarca taşeron işçisinin kadrolu pozisyona geçebilmesi için araştırdığı bir konu. İnternet üzerinde konuyla ilgili sık sık “taşerona kadroda son durum” ve “taşerona kadro” aramalarını yapan vatandaşlar, yapılan açıklamaları da takip ediyor. Peki taşerona kadro verilecek mi? İşte son açıklamalar ve gelişmeler…

MALİYE BAKANI AĞBAL’DAN TAŞERON AÇIKLAMASI

Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron düzenlemesinin yılbaşından önce çıkması için Hükümet olarak bir iradelerinin olduğunu belirterek, “Bu konuda da yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Ağbal, TBMM Genel Kurulunda, Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının ikinci bölümü üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Taşeron düzenlemesiyle ilgili bakanlıkların çalışmalarını belli bir noktaya getirdiklerini belirten Ağbal, Ekonomi Koordinasyon Kurulunda bu konuyla ilgili toplantıların yapıldığını, burada birçok konunun gündeme geldiğini söyledi.

Kapsam da dahil olmak üzere statü, ileriye dönük haklar, sağlanacak imkanlar gibi çok sayıda başlık olduğuna işaret eden Ağbal, şöyle devam etti:

“Bu çalışmaları süratle tamamlayıp Bakanlar Kuruluna getireceğiz. Bakanlar Kurulunda da bu konularda Hükümet olarak kararımızı verdikten sonra, en kısa zamanda olacağını tahmin ediyorum, bu kanun tasarısını Meclise getirmek istiyoruz. Bu konuda yapılacak yasal düzenlemenin yılbaşından önce çıkması noktasında Hükümet olarak bir irademiz var. Bu konuda da yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor.”

Ağbal, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında Maliye Bakanlığı olarak 80,4 milyar liralık bir yapılandırma gerçekleştirdiklerini belirterek, şu ana kadar 22,5 milyar lira tahsilat yaptıklarını, taksitlerin devam ettiğini aktardı.

Bakan Ağbal, 7020 sayılı yapılandırma yasası kapsamında da 13,7 milyar liralık bir alacağı yapılandırdıklarını ve şu ana kadar 1,6 milyar liralık tahsilat yaptıklarına işaret ederek, bunda da taksitlerin devam ettiğini dile getirdi.

Bugüne kadar bu iki kanun kapsamında ve gümrük, SGK ile diğer kurumların alacaklarından 31 milyar lira tahsil edildiğini belirten Ağbal, “Tahakkuk tahsilat oranlarını, vatandaşımızın bu borçlarını ödemesini takip ediyoruz. Bu konularda herhangi bir sorunla karşılaştığımız takdirde tabii ki vatandaşımız bakımından önemli her türlü tedbiri her zaman için alırız.” ifadesini kullandı.(HT)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ