Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Taşerona kadro sınavının detayları belli oldu mu? “Sınavı İşkur yapacak” demişti

Taşerona kadro sınavının detayları belli oldu mu? “Sınavı İşkur yapacak” demişti

Taşerona kadro konusuyla ilgili en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri de sınav uygulamasına yönelik oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron çalışanlar için bir sınav yapılacağını ancak bu sınavın İŞKUR tarafından yapılacağını ifade etmişti. Peki taşerona kadro sınavının detayları belli oldu mu? İşte taşerona kadroda son durum!

 

blank

blank

Taşerona kadroyla ilgili belirsizlikler sürerken bazı yayınevlerinin soru bankaları yayımlaması kafalardaki soru işaretlerini çoğalttı. Daha önce yaptığı açıklamada kadro için yaş sınırı, eğitim şartı, asıl iş, yardımcı iş ayrımı olmayacağı bilgisini veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron çalışanlar için bir sınav yapılacağını ancak bunun bir KPSS gibi olmayacağını İşkur tarafından yapılacağını söylemişti.

İŞKUR YAPACAK

Sarıeroğlu, “Kamuda şu anda işçi olarak girişte İşkur üzerinden gerçekleştiriliyor, bir sınav şekli var, ama bu sınav şekli böyle çok kuralları ağır bir sınav değil. Ama bu kadar KPSS’yle herkesin girdiği bir memuriyet ya da kamuda çalışma imkanı varken toplum vicdanını da düşünerek böyle bir ara mekanizma koyacağız, bu sınavdan sonra da herkesin geçişini sağlamış olacağız” demişti. Kadro Sınavının yapılan işle ilgili olacağını belirten Sarıeoğlu, “Sınav, şu anda kamuda kadrolu işçilikle ilgili uygulanan bir prosedür. Zaten bundan sonra da biliyorsunuz taşeron uygulaması kalmayacağı için artık biz İşkur aracılığıyla Maliye Bakanlığımızın vereceği vizeyle kadrolu işçilerin alımını yapacağız ve burada da zaten halihazırdaki mevzuatımızda bir sınav kriteri var. Ama bu sınav böyle KPSS falan gibi bir sınav değil. Şartları gayet yapılacak işle alakalı olarak basit” diye konuşmuştu.

OZELGUVENLİK.NET YORUM;

Açıklamalardan hala bazı belirsizliklerin olduğu anlaşılsa da özel güvenlik görevlilerinden kadroya geçecek arkadaşların özel güvenliklere kadro ile ilgili yapılacak olması yüksek muhtemel taşerona kadro sınavına şimdiden çalışarak hazırlıklı olmalarını önemle tavsiye ediyoruz. Kadro sınavının, yapılacak iş ile ilgili olduğu yönünde ki açıklamalar dikkate alındığında özel güvenlik dersleri ile ilgili hazırlıklarınızı yapmanızda fayda var, bunun için sitemizde ki özel güvenlik ders notlarından ve özel güvenlik sınav soru ve cevaplarından yararlanabilirsiniz.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ