Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

05 Nisan 2020 özel güvenlik sınavlarında bir erteleme var mı?

05 Nisan 2020 özel güvenlik sınavlarında bir erteleme var mı?

05 Nisan 2020 özel güvenlik sınavlarında bir erteleme var mı?

 


ÖZEL GÜVENLİK HABER – EGM. Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından yayınlanan 2020 yılı sınav takviminde bulunan ve 05 Nisan 2020 tarihinde yapılacak olan 87. Temel Eğitim ve 63. Yenileme Eğitimi sınavları ertelenecek mi?

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı özel güvenlik sınavlarının ertelenmesi ile ilgili son dakika açıklaması yaptı açıklamaya “Son Dakika: 05 Nisan 2020 özel güvenlik sınavı ertelendi” başlıklı haberimizden ulaşabilirsiniz.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de salgın olarak yayılan korona virüs nedeniyle ülke genelinde birtakım tedbirler uygulandığı herkes tarafından bilinmektedir. Okullarda eğitime ara verilmesi, avm ve restaurantlar dışında ki umuma açık yerlerin kapatılması gibi tedbirler sonrasında sınavların ertelenip ertelenmeyeceği merak konusu oldu.


05 Nisan’da gerçekleştirilecek özel güvenlik sınavlarının ertelenmesi ile ilgili henüz Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

Valiliklerce özel güvenlik eğitim kurumlarının eğitimlerine ara verilmesi ile ilgili karar verilmesi durumunda  ise Nisan ayının ilk pazar günü yapılacak olan özel güvenlik sınavını etkileyip etkilemeyeceği henüz netleşmedi. Zira 05 Nisan’da yapılacak olan sınava zaten 28 Şubat 2020 tarihine kadar eğitimini bitirmiş olan adaylar katılacak.

2020 yılı özel güvenlik sınav takviminde olup, 05 Nasan 2020 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan özel güvenlik temel ve yenileme eğitimi sınavlarının ertelenmesi ile ilgili henüz bir karar bulunmamaktadır, ertelenme kararı tarafımızdan takip edilmekte olup gerçekleşirse sitemizden duyurulacaktır.

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının ÖGNET ile ilgili bugün (20.03.2020) yaptığı duyurusu ise şu şekildedir;

Toplu faaliyetlere son verilmesinden bahisle,

Bu nedenle devam eden özel güvenlik temel ve yenileme eğitimlerine ikinci bir talimata kadar ara verilebileceğinden, 20.03.2020 tarihi itibariyle özel güvenlik temel ve yenileme eğitim başlangıç bildirimi alınmayacaktır.

ÖGNET sistemi üzerinden eğitim başlangıç bildirimleri de kapatılmıştır. Ayrıca bu süreçte yapılması planlanan hizmet içi eğitim atışları da Valiliklerce uygun görülecek ileri ki bir tarihte yapılmak üzere ertelenecektir.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.