Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

25 bin Güvenlik-İş üyesinin tüm bilgileri paylaşıldı

25 bin Güvenlik-İş üyesinin tüm bilgileri paylaşıldı

Türk-İş’e bağlı Güvenlik-İş üyesi görevlilerin, sendikaya üye olurken verdikleri bilgilerin 3. şahıslarla paylaşıldığı belirtiliyor.

 

TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş üyeleri, 25 bin özel güvenlik görevlisinin, sendikaya üye olurken verdikleri bilgilerin 3. şahıslarla paylaşıldığını belirterek, sendika genel merkezi hakkında suç duyurusunda bulundu.
Güvenlik-İş Sendikasına üye güvenlik görevlileri, adresleri, telefon numaraları ve kimlik bilgilerinin 3. şahıslarla paylaşıldığını söyledi. Evrensel Gazetesine konuşan güvenlik görevlileri, “29 Ekim tarihinde rakip sendika olan Özel Güvenlik-İş’ten telefonlarımıza Cumhuriyet Bayramı mesajı geldi. Bizim güvenlik görevlisi olduğumuzu nereden biliyorlar ve telefon numaralarımızı nasıl bulmuşlar? Bunu araştırdık, Güvenlik-İş yönetimine gittik” dedi.

 

25 bin Güvenlik-İş üyesinin tüm bilgileri paylaşıldı01

 

NEDEN BAŞKASININ ELİNDE?

Bu bilgileri sendikaya üye olurken sendikayla paylaştıklarını ve Genel Merkezdeki yetkili kişiler dışında kimsenin görmemesi gerektiğini belirten güvenlik görevlileri şunları söyledi: “Sendika merkezinden birinin paylaşması dışında bir açıklaması olamaz bunun. Sendika Genel Merkezi hakkında suç duyurusunda bulunduk. Bu insanlar özel güvenlik görevlisi. Kritik bir dönem yaşıyoruz. Arkadaşlarımız tereddüt içerisinde işlerini yapmaya çalışıyorlar. Çoğu arkadaşımız haksız bir şekilde işten de çıkarılabilir. Şu an bilgilerimiz kimin elinde bilmiyoruz. Ama sendika bunun üstünü kapatmaya çalışıyor. Sendika ‘Bu mesajı atanlar hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunun’ diyor. Ama mesele bizim bilgilerimiz neden başkasının elinde. Burada suçlu kim?”

‘DAHA ÖNCE SENDİKAMIZDA ÇALIŞAN ŞAHISLAR’

25 bin üyenin bilgilerinin paylaşılması Güvenlik-İş Genel Merkezi tarafından da kabul edildi. Güvenlik-İş Sendikası Genel Merkezi, sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından yaptığı açıklamada, “Değerli üyelerimiz; sizlere kimden geldiği belli olmayan yeni sendika adı altında ve bilgimiz olmayan bazı mesajlar gönderilmiştir. Daha önce sendikamızda çalışan şahıslar üyelerimizin cep telefonu numaralarını iznimiz olmadan saklamış ve kullanmaktadır. Bu sebeple ilgili şahıslar hakkında dava açacağımızı ve sizlerin de konu hakkında dava açabileceğini belirtmek isteriz. Daha önce yöneticisi olduğu sendikanın bilgilerini satan yarın önce işçiyi sonra kendisini satar. Bunlar sendikamızın adının başına özel getirilerek bizlere benzemeye çalışan ve bizleri taklit etmek isteyen birkaç zavallı işçi taciri ve emek düşmanıdır. Tarafımızdan gönderilmeyen mesajlara itibar etmeyiniz” denildi.(kaynak:evrensel.net)


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ