Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

5 Özel Güvenlik Görevlisi İşten Çıkarıldı

5 Özel Güvenlik Görevlisi İşten Çıkarıldı
blank blank

Haklarını alamayan özel güvenlik görevlileri, Lukoil’i mahkemeye verince işten çıkarıldı.

 

Lukoil Kırıkkale dolum tesislerinde çalışan özel güvenlik görevlileri alamadıkları fazla mesai ve maaşları için çalışmış oldukları ana firma olan Lukoil’i mahkemeye verince işlerinden oldular.

Konu ile ilgili özel güvenlik görevlileri; “Yıllardır Lukoil Kırıkkale dolum tesislerinde görev yapıyorduk, ana işveren alt işveren olan Çözüm Güvenlik‘in sözleşmesini tek taraflı fesih edince, 1 maaşımızı ve diğer fazla mesai alacaklarımızı alamadık, şirket yetkililerine bir türlü ulaşamayınca konu ile ilgili ana işveren Lukoil firmasının Güvenlik Müdürü olan Cevahir Mehmedov ve Müdür Yardımcısı Cenk Çolak’a durumu ilettik fakat yine sonuç alamadık.

 

Bizlerde sonuçta asgari ücretle zor şartlarla görev yapan ve ev geçindiren kişiler olarak mağduriyetimizi her ne kadar dile getirdiysek de sonuç alamayınca, mecburi olarak mahkemeye verdik.

Haklarımızın talebi için açtığımız davadan haberdar olan ana işveren Lukoil hiçbir açıklama yapmadan bizleri işten çıkardı. Büyük bir kurumsal firma ve dünya genelinde hizmet veren Lukoil neden böyle bir olaya imza attı anlamadık. Bizler haklarımızın almak için sonuna kadar hukuksal mücadelemizi sürdürmeye kararlıyız” dediler.

 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ