Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Aksaray Emniyet Müdürlüğünden Özel Güvenlik Görevlilerine Yönelik Eğitim

Aksaray Emniyet Müdürlüğünden Özel Güvenlik Görevlilerine Yönelik Eğitim

Aksaray Emniyet Müdürlüğünden Özel Güvenlik Görevlilerine Yönelik Eğitim verildi.

 

blank

blank

Büyük bir sektör halini alan Özel Güvenlik Hizmetleri ile ilgili istatistiklerde; 1435 Özel Güvenlik Şirketinin, 444 Özel Güvenlik Eğitim Kurumunun; 289 Alarm İzleme Merkezinin, 95.577 Özel Güvenlik İzni verilen yerin, 291 Kişi Korumasının, 283.431 Çalışan Özel Güvenlik Görevlisinin 29.383 Silahlı Özel Güvenlik Görevlisinin, 1.556.250 Özel Güvenlik Sertifikası bulunan kişinin, 1.058.626 Özel Güvenlik Kimlik kartı verilen kişinin olduğu görülmektedir. Sektörün denetimi, Polis Başmüfettişlerimiz ve Valiliklerce gerçekleştirilmektedir.

2018 yılı içerisinde Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı olarak, bir taraftan denetim görevini ifa ederken diğer taraftan da temel hak ve hürriyetlerin korunması ve kolluk hizmetlerinin tamamlayıcısı olan özel güvenlik hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik eğitim programlarına başlanacaktır.

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU´ nun talimatları ile başlatılan bu proje çerçevesinde ülkemiz genelinde özel güvenlik personeline yönelik bir eğitim programı ifa edilecektir.

Bu program çerçevesinde ülkemiz genelinde görev yapan tüm özel güvenlik görevlilerinin bilgi, beceri, tecrübe ve sunulan güvenlik hizmetlerinin kalitesinin artırılması amacıyla, etkili iletişim, genel kollukla ilişkiler ve aidiyet duygusunun geliştirilmesi, güvenlik tedbirleri ve özel güvenlik hukuku alanlarında eğitim planı hazırlanmıştır.

Ayrıca AFAD Başkanlığı personelince kendi eğitim programları çerçevesinde katılım sağlanacaktır.

İlimizde 04 ve 05 Ocak 2018 tarihlerinde 13:00-17:00 saatleri arasında Aksaray Kültür Merkezi Konferans Salonunda 820 Özel Güvenlik Görevlisine, Polis Başmüfettişleri ve AFAD görevlilerince bu kapsamda eğitim verilecektir.Basın ve kamuoyuna duyurulur.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ