Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

ANFA Güvenlik özel güvenlik yetiştirmeye devam ediyor

ANFA Güvenlik özel güvenlik yetiştirmeye devam ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Güvenlik Müdürlüğü, güvenlik görevlisi olmak isteyen kursiyerleri, akıllı sınıflarda alanında uzman eğitmenlerle mesleğe hazırlıyor.

 ÖZEL GÜVENLİK HABER – ANFA Güvenlik Müdürlüğü’ne bağlı çok boyutlu eğitim veren ANFA Güvenlik Kursu, teorik eğitimin yanında sahada da uygulamalı eğitim veriyor. Eğitim sonrası kursiyerler sınava tabi tutulurken, uzman personel tarafından verilen eğitimde; güvenlik tedbirlerinden temel ilk yardıma, kalabalık yönetiminden kişi korumaya kadar birçok konu yer alıyor. Nitelikli özel güvenlik görevlisi yetiştiren ANFA Güvenlik Müdürlüğü, silahlı veya silahsız sertifika almak isteyenlerin belirli kriterleri karşılamasını zorunlu kılıyor.

ANFA Genel Müdürlüğü’ne silahsız sertifika için başvuracak adaylarda, 18 yaşını doldurmuş, adli sicilinin temiz olması ve tam teşekküllü sağlık raporu şartı aranıyor. Silahlı sertifika almak isteyen adaylarda ise, en az lise mezunu olması, adli sicilinin temiz olması, askerliğini yapmış olması ve tam teşekküllü sağlık raporuyla birlikte psikiyatri raporunu getirmesi gerekiyor. Silahsız sertifikasını silahlı sertifikaya dönüştürmek isteyen adaylar ayrıca toplam 3 gün süren 20 saatlik eğitimin sonunda atış eğitimine tabi tutuluyor.

‘TELSİZ KULLANIM KURALLARINI ÖĞRETİYOR PRATİK YAPTIRIYORUZ’

Kursiyerlere adli olaylar karşısında nasıl davranılacağı konusunda bilgiler verdiklerini belirten Eğitmen Hakan Atasoy, “ANFA Eğitim Kurumlarında 20 saatlik güvenlik tedbirleri dersimiz var. Burada amacımız kursiyerlere özel güvenlik görevlisi olduğunda hangi tür görevleri yerine getireceklerini, görev sırasında amirleri ile olan iletişimleri ya da görev sırasında karşılaştığı adli olaylarda nasıl tutanak tutacaklarını göstermek. Verdiğimiz eğitimde karşılıklı soru cevap ve uygulamalı konular yer alıyor. Gerçek telsizlerle konuşmayı da öğretiyoruz” dedi.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.